Buse Tosun Rektör Bahçekapılı’yı Ziyaret Etti

10 Ekim 2022 10:39
Buse Tosun Rektör Bahçekapılı’yı Ziyaret Etti

Kadınlar Dünya Güreş Şampiyonası’nda Dünya 5.si olan Buse Tosun Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı’yı makamında ziyaret etti.

Yalova Üniversitesi öğrencisi Milli sporcu Buse Tosun Çavuşoğlu, Sırbistan’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda kadınlar 72 kiloda beşinci oldu.  Yalova Üniversitesi öğrencisi milli sporcu Buse Tosun Çavuşoğlu, Sırbistan’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda elde ettiği başarının sevincini, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ile paylaştı. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, Rektör Bahçekapılı’nın yanı sıra Yalova Üniversitesi Spor Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Geri de hazır bulundu. Dünya Güreş Şampiyonası’nda önemli bir başarı elde eden Buse Tosun Çavuşoğlu, geçtiğimiz yıllarda Avrupa ikincisi, 2018 ve 2021'de ise dünya şampiyonalarında bronz madalyanın sahibi olmuştu. Rektör Bahçekapılı’ya şampiyona ve bundan sonraki hedefler hakkında bilgiler veren Çavuşoğlu, üniversitede de bir güreş takımı oluşturulması konusunda da fikirlerini ortaya koydu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, üniversite ve eğitim faaliyetleri ile ilgili olarak da Tosun’a bilgiler aktardı.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle