Buse Tosun Çavuşoğlu Seri Başı

29 Ağustos 2022 09:22
Buse Tosun Çavuşoğlu Seri Başı

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta 10-18 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası’nda Kadınlarda 5 sporcumuz seri başı oldu.

İlimizin kadın güreşindeki gururu Yalova Tersaneler Spor Kulübü’nün altın kızı Buse Tosun Çavuşoğlu’da bu sporcular arasında yer almayı başardı.

Dünya Güreş Birliği’nin resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre her sıklette seri başı olan sporcular belli oldu. Açıklanan listede ülkemize ve ilimize sayısız madalya kazandıran adını kadın güreşine altın harflerle yazdıran Buse Tosun Çavuşoğlu’da yer aldı.

Millilerimizin Tokyo Olimpiyatları, 2021 Dünya Şampiyonası, 2022 Kıta (Avrupa) Şampiyonaları ile Akdeniz Oyunları ve Ranking Serilerinde aldıkları derecelere göre belirlenen klasmanda 5 sporcumuz kilolarında seri başı olarak belirlendi. Seri başı olarak her sıklette belirlenen 8 sporcu çeyrek final müsabakalarına kadar birbirleriyle karşılaşmayacak.

Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası’nda kadınlar kategorisinde Evin Demirhan 50 kiloda, Zeynep Yetgil 53 kiloda, Aslı Demir 65 kiloda, Buse Tosun Çavuşoğlu 72 kiloda ve Yasemin Adar 76 kiloda olmak üzere 5 sıklette sporcularımız seri başı oldu.

Son olarak Konya’da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda altın madalyaya uzanan Buse Tosun Çavuşoğlu, Sırbistan’da yapılacak Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası’na sıkı şekilde hazırlanıyor.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle