Bu Sergide Her Şey, “Kartondan”

11 Mayıs 2022 09:10
Bu Sergide Her Şey, “Kartondan”

Yalova Belediyesi Engelsiz Kafe’de görevli özel gençlerin kağıtlarla hazırladıkları çalışmaların sergilendiği, “Her Şey Kartondan” adlı serginin açılışını Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova Belediye Başkan Vekili Nusret Karaalioğlu birlikte yaptılar.

Engelliler Haftası dolayısıyla Yalova Belediyesi Engelsiz Kafe’de görevli özel gençlerin kağıtlarla hazırladıkları çalışmaların sergilendiği bir sergi açıldı. Engelsiz Kafe’de ki, “Her Şey Kartondan” adlı serginin açılışına Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Nusret Karaalioğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Arif Laçin, Kültür ve Tuirzm Müdürü Şeref Tali, Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un eşi Gökşen Tutuk, özel bireyler ve aileleri ile davetliler katıldılar. Sergi öncesinde katılımcılara bir engele sahip olmanın nasıl bir şey olduğunu anlatmak adına oluşturulan parkurda tekerlekli sandalye kullandırılıp, göz bandı ve engelli değnekleri ile yürütüldüler. Bu sayede her hangi bir engele sahip olmanın insan hayatını nasıl etkilediği de deneyimlenmiş oldu.

Ardından serginin açılış kurdelesini kesen Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Nusret Karaalioğlu ile beraberindekiler sergiyi gezerek Engelsiz Kafe Koordinatörü Emel Yiğittürk’ten bilgiler aldılar. Sergi Engelliler Haftası boyunca açık kalacak ve ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle