Briç’in Şampiyonu Yürüyen Köşk

Briç’in Şampiyonu Yürüyen Köşk

4 Ocak 2013 Cuma günü başlayan Yalova Kış 4’lüsü Briç turnuvası 29 Ocak 2013 Salı günü Coşkun Spor Sosyal Tesislerinde oynanan 14. ve son gün müsabakaları ile son buldu.

8 takımın 48 briç severin katıldığı turnuvada mutlu sona 280 puan toplayan Yürüyen Köşk ulaştı. Yalova Kış 4’lüsü Briç turnuvasında 8 takım çift devreli lig usulüne göre müsabakalar sonrasında 238 puan toplayan Mutlu Yalova ikincilik kupasını, 224 puanda kalan Ersoy ise üçüncülük kupasını kaldırdı.

Bu sonuçlar sonrasında Yalova Kış 4’lüsü Briç turnuvasında birinci olan Yürüyen Köşk takımı ve ikinci olan Mutlu Yalova ekibi 1-10 Mart 2013 tarihlerinde İzmir’de yapılacak Türkiye Kış 4’lüsü Briç Şampiyonasında Yalova’yı temsil edecek.

Dereceye giren ekiplere kupa ve madalyalarını eski Yalova Briç İl Temsilcisi Hüseyin Çetin ve çiçeği burnunda İl Temsilcisi Av. Yavuz Oğuzel’ın elinden aldılar.

Ayrıca turnuva sonrasında Senior olarak adlandırılan sporcular Necati Güleç, Yüksel Tangürek, Muzaffer Akkaya, Sabri Aktaş, Hamdi Ersoy’a ve Junior olarak adlandırılan Samet Engin, Taylan Yarlıgan ve Ünal Tunalı’ya madalya verildi.

Briçin Yalova’da atılım gösterdiğini dile getiren Yalova Briç İl Temsilcisi Av. Yavuz Oğuzel,” Yalova briç sporunda birçok büyükşehri geride bıraktı. Bunu gururla söyleyebilirim. Federasyonumuzun düzenleyeceği Türkiye Kış 4’lüsüne bizden büyük birçok il tek takım gönderirken biz iki takımla turnuvada yer alacağız. İlerleyen yıllarda gençlerimizin de bu spora katkılarının büyük olacağına inanıyorum. Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Yalova Kış 4’lüsü Briç turnuvasında yer alan takımlara teşekkür ediyorum. İlk ikiye giren Yürüyek Köşk ve Mutlu Yalova takımlarına 1-10 Mart 2013 tarihlerinde İzmir’de yapılacak Türkiye Kış 4’lüsü Briç Şampiyonasında başarılar diliyorum. İzmir’den kupa ile döneceklerine de inancım sonsuz” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle