“Belediye İflas Etti Açıklayamıyorlar”

“Belediye İflas Etti Açıklayamıyorlar”

AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar ve il yönetiminin katılımı ile gerçekleştirilen basın toplantısında, “Yalova Belediyesi iflasın eşiğinde ama sadece iflas ettiğini duyuramıyor” sözlerine yer verildi.

AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, il ve merkez ilçe yöneticilerinin katılımı ile bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantının açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar yaptı. Bağatar Yalova Belediyesi’nin hiçbir döneminde bugün geldiği noktaya düşmediğini vurguladı. Bağatar, “Yalova Belediyesi çok kötü durumda. İyi yönetilmiyor. Ben sadece bir il başkanı ve siyasi olarak değil Yalova’da yaşayan birisi olarak halkımızın vicdanına seslenmek istiyorum. Bir tarafta şehri için iyi şeyler yapmak amacıyla inançlı, kendine ve ekibine güvenen bir kadro var. Diğer yanda ise 5 yıllık icraatları ile yapılmaması gereken bir çok yanlışı sergilemiş, şehrimizin en önemli kurumu Yalova Belediyesi’ni işleyemez hale getirmiş bir yönetim var. Biz kırıcı söylemlerden kaçınarak daha iyisini yapmaya talip olduğumuzu vurgulamaya özen gösteriyoruz. Maalesef belediyeyi yönetemediler. Biz bizim dönemimizde onların yapmış olduğu eksikleri ve yanlışları gidermek ve ilimize hak ettiği belediyecilik anlayışını sunmak istiyoruz. Yalova Belediyesi bugüne kadar hiç yaşamadığı büyük sıkıntılara düşürülmüştür” dedi.

“Makam aracı bile hacizli”
Bağatar’ın ardından söz alan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Umut Güçlü ise belediyenin iflas ettiğini dile getirdi. Güçlü konuşmasında şu sözlere yer verdi, “AK Parti Yalova Belediye Başkan adayımız Yusuf Ziya Öztabak çok samimi bir çağrı yapmıştı yaşanmaya başlanan ve daha büyüyerek sürecek çöp krizi ve hacizli araçlarla ilgili olarak Yalovalıların menfaati için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız demiştik. Çünkü Yalovalılara hizmet siyaset üstü bir kavramdır. Kimsenin de Yalova’yı ve Yalovalıları olumsuz şartlara sürüklemeye hakkı yoktur. İktidar partisinin yöneticileri olarak sorunun çözümüne yönelik yaptığımız çağrı basit ve yalanlayıcı bir cevapla geçiştirilmiştir. Biz durumun vahametini açıklamıştık ve bugün maalesef sözün bittiği yerdeyiz. Yalova Belediyesi iflasın eşiğinde ama sadece iflas ettiğini duyuramıyor. Makamlar kalıcı kişiler geçicidir. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın makam aracında bile 10’un üzerinde haciz var. Öte yandan belediyeye ait İtfaiye araçları, cenaze ve hizmet araçları da haczedilmiş durumda. Aldığımız duyumlara göre alacaklı avukatları duraklarda haczetmek için belediye otobüslerini kovalar duruma gelmiş. Kimsenin belediyeyi bu duruma düşürme hakkı yok”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle