Becan TOBB İstişare Toplantısına Katıldı

08 Temmuz 2021 16:14
Becan TOBB İstişare Toplantısına Katıldı

YTSO Başkanı Tahsin Becan Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleştirilen TOBB İstişare Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Başkanlığı’nda Marmara, Trakya ve Batı Karadeniz Bölgesi Oda ve Borsa Başkanları bir araya geldi. YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan; Bölge Oda ve Borsa Başkanlarının katılımı ile Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda gerçekleştirilen toplantıda, sektörler ve illerde yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri istişare edildi. Pandemi sürecinde olumsuz etkilenen sektörlerin ekonomik olarak yaşadığı sıkıntıların aşılması ve yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için ekonomik destek paketlerinin ve uygun koşullarda kredi imkânlarının yaratılması gerekliliğini vurgulayarak, Odamız ve TOBB kaynakları ile sağlanan Nefes Kredisi için ilave limit talebimizi ilettik.  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş tarafından yaptırılan ve TOBB tarafından işletilecek olan Demokrasi ve Özgürlükler Adasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İşletmeciliğini TOBB'un üstlendiği, günübirlik ziyaretlere de açılacak Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın iki temel işlevi bulunuyor.

Adada, Türkiye'nin demokrasi ve siyasi tarihinin utanç vesikaları olan darbe, tutuklamalar ve yargılamalar ülkenin genç nesillerine öğretilerek, Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu'nun aziz hatıraları yaşatılıyor. Ağustos ayından itibaren ulusal ve uluslararası toplantılara ev sahipliği yapılacak olan adada, bu alandaki tarihi tecrübenin küresel düzeyde paylaşılması hedefleniyor.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle