Becan, “Birlik Beraberlik Zamanıdır”

20 Nisan 2020 09:46
Becan, “Birlik Beraberlik Zamanıdır”

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan yazılı bir açıklama yaparak özel bankaların bu zor dönemde esnafın yanında durması gerektiğini belirtti.

Becan açıklamasında, “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yoğun mücadele içindeyiz. Öncelik hepimizin sağlık durumu. Herkes birbirine gücü yettiğince destek olmalıdır. Maddi ya da manevi birbirimizin yanında olma zorunluluğumuz vardır.

Sağlık konusunda devletimizin çalışmaları, sağlık çalışanlarımız takdire şayandır. Çoğu ülkeye göre iyi durumdayız. Sağlığın yanında da ekonomi çarklarının da dönmesi gerekir. Ama tüm dünyada sorun haline gelen ekonomi çarklarında maalesef tıkanma noktasında. Bazı sektörler kısmen çalışır halde olsa bile çoğu sektörler gerçekten 100 yıldır görülmeyen darlık içinde. Devletin açıkladığı ekonomik tedbirler kısmen can suyu olmakla beraber şu an yeterli görünmüyor. Umarım en kısa zamanda bu eksiklikler tamamlanarak esnafa tacire bir rota çizilir. Burada devlet bankaları eksiklikler olmasına rağmen elinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Zira burada tüm özel bankalara seslenmek istiyorum. Daha öncede söylemiştim. Esnaflarla, şirketler olmasa bankalar olmaz, bankalar olmazsa bizler de olamayız. Onun için bizler sacayağı gibi ayrılmaz bütünüz ve birbirimize lazımız. Ama ne yazık ki şuan özel bankalar, daha yüksek faiz oranlarıyla ve müşterilerinin en ihtiyaç duyduğu bu dönemde daha yakın, daha sıcak ve daha cazip şartlarda yaklaşması gerekir.

Şuan para kazanma zamanı değil. Bankalar 6 ay süre içinde hiç olmasa kar gütmeden maliyet hesaplarıyla esnafın yanında durmalı ki yarın bu günler geçtiği an bizlerde onların yanında durabilelim. Halkımızın özel bankalardan beklentisi had safhadadır. Şuan bu beklentisini kaybeden bazı esnafların devlet bankalarına hesaplarını naklettiğinin duyumlarını alıyoruz. Onun için özel bankalardan iş dünyası olarak kucak açmalarını bekliyoruz. Zor günlerde yanında olanları kimse unutmaz” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle