Becan Aday Adayı Oldu

20 Mart 2023 08:40
Becan Aday Adayı Oldu

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan görevinden istifa ederek CHP’den Yalova Milletvekili aday adayı oldu. Becan, aday adaylığı dilekçesini Cuma günü genel merkeze teslim etti.

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri ile ilgili aday adaylık süreci devam ediyor. Bu çerçevede YTSO Başkanı Tahsin Becan da oda başkanlığından istifa etti. Cuma günü CHP Genel Merkezine giden Becan aday adaylığı dilekçesini verdiğini dile getirerek, “Yalova’ya TBMM çatısı altında hizmet etmek için bir karar alarak CHP genel Merkezi’nde Cuma günü aday adaylık başvurusunu yaptım. Aday adaylığı için önce mevcut görevden istifa etmemiz gerekiyordu. Biz de istifamızı vererek süreci başlattık. Elbette bu kararı tek başıma almadım. Gerek halkımızdan, gerek iş çevrelerinden ve gerekse ailemden bu anlamda destek gördüm. Çarşamba günü odada yönetimdeki arkadaşlarımızla bir araya gelerek veda edeceğim. Perşembe günü ise partide bir açıklama yapacağım. Allah hayırlısı neyse onu nasip etsin” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

20 Mart 2023 21:10
Sorum su, bu adaylar secilemezlerse tekrar eski gorevlerine doneceklermi donemiyeceklerse secimlerden bir sure once yapilan Ticaret odasi secimleri demekki balondan yapildi ve bunlarin hepsi planliydi.