BBP Avcı İle Yola Devam Kararı Aldı

BBP Avcı İle Yola Devam Kararı Aldı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Yalova İl Başkanlığı 12. Olağan Kurultayı’nı Halil İnalcık Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Kongrede Yusuf Avcı yeniden partinin il başkanlığına seçildi.

BBP İl Kongresini yoğun bir katılımla Halil İnalcık Kültür Merkezi’nde yaptı. Kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında divanın teşkili ile başladı.  Gelir ve Gider Raporları ile Faaliyet Raporu’nun okunması ve ibrası sonrasında başkanlığa aday olan listelerin divana teslim edilmesi için süre verildi. Bu süre içerisinde Yusuf Avcı başkanlığındaki tek liste divana sunuldu. Ardından yapılan protokol konuşmalarında söz alan BBP İl Başkanı Yusuf Avcı, BBP’nin şehit Muhsin Yazıoğlu’nun kendilerine bir emaneti olduğunu söyledi. Bu emanete sahip çıkarak ve onun fikirlerine bağlı kalarak vatan ve millet için çalışmaya devam edeceklerini belirten Avcı, “Bizler merhum şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun yolundan ayrılmadan bu vatana ve millete hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Milletimizin ve ülkemizin yararına olan her şeye destek verdik. Bundan sonra da bu değişmeyecek. Doğrunun yanında yanlışın karşısında olacağız. Bu yerel siyasetimizde de değişmeyecek. İlimizde yapılan her güzel ve faydalı şeyin destekçisi olmayı sürdüreceğiz. Bugün bana bir kez daha verilen bu görevi bugüne kadar olduğu gibi özveri, samimiyet ve doğruluktan ayrılmadan yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Unutmayın ki bizler teşkilatımızla güçlüyüz. Bende sizden alacağım bu güçle elimden gelen tüm gayreti ortaya koyarak partimizi daha iyi noktalara taşımak adına gayret göstereceğim” dedi.

Ardından sandık başına giden BBP delegelerinin oyları ile Yusuf Avcı yeniden Büyük Birlik Partisi Yalova İl Başkanlığı görevine seçildi. Avcı başkanlığındaki listede ise şu isimler yer aldı;
Avni Demirci, Ali Kemal Baş, Ahmet Yazıcı, Ahmet Naci Gürelman, Ferhat Çepni, Şener Özdemir, Muhammet İkbal Bilgili, Muhammed Baş, Kemal Turan Öztürk, Osman Öcal, Yılmaz Caner.
Yedek yönetim kurulu üyeleri: Tayfun Tazegül, Mustafa Durmaz ve Cüneyt Akın.
Disiplin Kurulu Üyeleri: Ahmet Ayhan, İbrahim Avcı ve Cengiz Öztürk.
Üst kurul delegeleri: Yusuf Avcı, Muhammed İkbal Bilgili, Muhammed Baş, İsa Köz, Cem Reis Akın.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle