Başhekim Ergenç Stajyer Öğrencilerle Bir Araya Geldi

05 Haziran 2023 10:33
Başhekim Ergenç Stajyer Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde staj gören Yalova Üniversitesi Hemşirelik Bölümü 1. Sınıf öğrencileri hastane başhekimi Doç. Dr. Hasan Ergenç ile bir araya geldiler.

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi bir yandan sağlık hizmetleri verirken bir yandan da geleceğin sağlıkçılarının eğitimlerine katkı sunmayı sürdürüyor. Bu çerçevede Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde staj gören Yalova Üniversitesi Hemşirelik Bölümü 1. Sınıf öğrencileri hastane başhekimi Doç. Dr. Hasan Ergenç ile bir araya geldiler. Burada sağlık alanında verilen hizmetin önemine ve hassasiyetine değinen Ergenç, hastane ve hastanedeki hizmetler hakkında da stajyer öğrencilere bilgiler verdi.

Yalova Tıp Fakültesi ile entegre olan hastanenin sadece bir hastane olmaktan öte artık eğitime destek veren geleceğin doktorlarının yetiştiği bir yer olacağını hatırlatan Ergenç, “Sağlık alanında çalışmak çok kutsal bir meslektir. Sizler de bu mesleği seçerek insanlara yardım etmeyi amaçladınız. Biz de sizlere bu konuda destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Hastanemizde hem teorik hem de pratik olarak eğitiminizi alabileceksiniz. Sizleri burada görmekten çok memnunuz.” dedi.

Stajyer öğrenciler daha sonra Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ergenç’le birlikte hastaneyi ve servisleri gezerek bilgiler aldılar.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle