Balkonda Ölüme Terk Edilen Köpek, Kurtarıcılarının Bekçisi Oldu

17 Kasım 2023 08:43
Balkonda Ölüme Terk Edilen Köpek, Kurtarıcılarının Bekçisi Oldu

Yalova'da bir apartman dairesinin balkonunda ölmek üzereyken bulunarak kurtarılan ve "Mike" adı verilen Çin aslanı cinsi köpek, şimdilerde vefa borcunu kendini kurtararak sahiplenen kurumun bekçiliğini yaparak ödüyor.

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde, bir apartman dairesinin balkonunda aç ve susuz bırakılarak ölüme terk edilen Çin aslanı cinsi köpek, Doğa Koruma Milli Parklar (DKMP) Yalova Şube Müdürlüğü ve Çınarcık Belediyesi itfaiye ekiplerinin ortak çalışmasıyla kurtarıldı. Kurtarılan köpeğe “Mike” adı verildi ve DKMP Yalova Şubesi veterinerleri tarafından tedavi edildi. Sahibine ulaşılamayan Mike, kendisini kurtaran kurumun Çınarcık Şefliği’nde bekçi köpekliğine başladı. Mike, yaklaşık 3 yıldır yaban hayvanlarının da bulunduğu bölgeyi gece gündüz koruyarak, minnet borcunu ödüyor.

Olay, 2020 yılının nisan ayında Çınarcık ilçesinde meydana geldi. Bir apartmanın balkonunda hareketsiz duran bir köpek olduğunu fark eden vatandaşlar, durumu DKMP Yalova Şube Müdürlüğü’ne bildirdi. DKMP ekipleri, balkona ulaşmak için Çınarcık Belediyesi itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Balkona çıkan ekipler, köpeğin aç ve susuz kaldığını ve ölmek üzere olduğunu gördü. Köpek, balkondan indirilerek DKMP Yalova Şubesi’ne götürüldü. Burada veterinerler tarafından tedavi altına alınan köpeğin sağlığına kavuştuğu belirtildi. Köpeğe, personelin büyük sevgi gösterdiği “Mike” ismi verildi. Köpeğin sahibine ulaşılamaması üzerine, kurum köpeğe sahip çıktı ve Çınarcık Şefliği’nde bekçi köpekliğine başladı.

Mike, kendisini kurtaran kurumun vefa borcunu ödemek için, yaban hayvanlarının da bulunduğu 7 bin 609 metrekarelik alanda gece gündüz görev yapıyor. Mike, kurum personeli ve vatandaşlar tarafından çok seviliyor.

DKMP Yalova Şube Müdürü Nevzat Alğan, yaptığı açıklamada, Mike’ın ölümden döndüğünü ve kurum olarak ona sahip çıktıklarını söyledi. Alğan, “Gelen bir ihbar üzerine arkadaşlar gittiğinde balkonda aç ve susuz biçimde ölüme terk edilmiş, çekip gidilmişti. Ev sahibi araştırıldı, bulunamadı. Bunun üzerine biz köpeği aldık, tabi Çin aslanımızı kurum olarak sahiplendik. Burada bizim bekçiliğimizi yapıyor, akşamları güvenliğimizi sağlıyor. Çok da güzel oldu. Aksi halde hayvan ölecekti. Belediye başkanımızın destekleriyle itfaiye ekipleriyle balkondan aldık. Veteriner arkadaşlarımız 10-15 hayvanı bakıma aldı. Yoksa hayvan ölecekti. Ölmeden kurtardık. Şu an bize görev yapıyor. Bizi seviyor, biz de onu seviyoruz. Buradaki 7 bin 609 metrekareyi bekliyor” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle