Bakan Varank’tan Başkan Silpagar’a Tam Destek

Bakan Varank’tan Başkan Silpagar’a Tam Destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çiftlikköy Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Silpagar’la bir araya geldi.

Ziyarette AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar ve AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak da yer aldı.

Başkan Silpagar ve belediye personeli tarafından karşılanan Bakan Varank, Çiftlikköy Belediyesi’nin çalışan sayısı ve ilçede organize sanayi bölgeleri çalışmalarının son durumlarıyla ilgili bilgiler alarak, 2019-2024 dönemi yeni projelerini de ilgiyle inceledi.

“ÇİFTLİKKÖY FAKÜLTEYİ ÇOK RAHAT KALDIRIR”

İlçede üniversite durumu hakkında bilgi isteyen Bakan Varank’a Başkan Silpagar’ özel veya vakıf üniversitesi kurma amacında olduklarını söyleyerek, “Biz Çiftlikköy’de Meslek Yüksek Okulu’ndan ziyade,  vakıf üniversitesi veya özel üniversite olursa iyi olur diye düşündük. Çiftlikköy’de pek çok özel okul var. Çiftlikköyümüz fakülteleri çok rahat kaldırır” diye yanıt verdi. Başkan Silpagar, MYO denilince akla 4 katlı bir binanın geldiğini belirterek, kampüsü olmayan üniversiteye olumlu bakmadığını ifade etti. 

“5 YILDA 150 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK”

Belediye çalışmaları hakkında Bakan Varank’a bilgi veren Başkan Silpagar, “Bütçemizde bir sıkıntımız yok, 2014-2019 tarihleri arasında 150 milyonluk yatırım yaptık. Biz aldığımızda belediye bütçesi 18 milyondu şuan 115 milyondur. 150 km altyapı yaptık, 60 km yan bağlantı, 6000 abone, 210 km’ye yakın kaldırım ve yol çalışması yaptık yaptığımız hiç bir çalışmada vatandaşlarımızdan hiç bir katılım bedeli talep etmedik. Engelsiz Kafemiz ile Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Türkiye ikincilik ödülü aldık, sahil projemiz ile keza Marmara Belediyeler Birliği birincilik ödülünü aldık” dedi.

“SİZDEN HAYIRLI HİZMETLER BEKLİYORUZ”

Başkan Silpagar’a başarılı çalışmalar dileyen Bakan Varank, Çiftlikköy’den Ak Belediyeciliğin yaptığı başarılı hizmetlerinin gurur ve sevinci ile ayrıldığını belirterek, bundan sonraki dönemde de başarılı hizmetlerin devamını diledi. Projeler konusunda kapıların her zaman açık olduğunu ve gerekli destekleri vereceğini belirten Bakan Varank, “Biz bakanlık olarak Çiftlikköy Belediyesi’nin her projesini destekleriz ve destekliyoruz. Belediye Başkanımız Silpagar ve ekibine çalışmalarında başarılar diliyor, teşekkür ediyorum. Sizlerden hayırlı hizmetler bekliyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ilyas

25 Mart 2019 14:08
" hiç bir çalışmada katılım bedeli talep etmedik" sayın başkan apartmanlardan su bağlantı bedeli alındı, haberiniz yoksa bu bedelleri iade eder misiniz?