Bakan Varank Himayesinde Yalova Makine OSB ve MARKA İmzaları Attı

28 Nisan 2022 09:39
Bakan Varank Himayesinde Yalova Makine OSB ve MARKA İmzaları Attı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varnk’ın himaysesinde Yalova Valiliği’nde gerçekleşen imza töreninde; Yalova Makine İhtisas OSB ve MARKA arasında SEM (Sürekli Eğitim Merkezi) sözleşmesi imzalandı.

İmza töreninde, Bakan Varank’ın yanında; Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Milletvekili Meliha Akyol, MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu ve Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir hazır bulundu.

Bu sözleşmeye göre; “Yalova Nitelikli İstihdam Merkezi” projesi ile Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi bünyesinde kurulacak ve MARKA tarafından desteklenecek Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) gençlere umut olacak. Üretim tesislerinin en önemli sorunu olan nitelikli çalışan istihdamı konusunda Yalova’da yaşayan özellikle genç işsizlerin, bu projeyle kurulacak eğitim merkezinde sanayi sektörüne yönelik istihdam garantili mesleki eğitimleriyle, sanayi için gerekli nitelikler edindirilerek iş gücüne katılımları sağlanacak.

Özdemir, “Yalovamız ve gençlerimiz için heyecanlıyız”

Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, “2019 yılında Yalova’da Sanayi Becerilerinin Gelişimini ve Dönüşümü için Yalova Makine OSB İstihdam Stratejisi Yol Haritası Raporu PAL (Politik Analiz Raporu) hazırladık. Rapor sonucuna göre 3 stratejik eksen bulunmaktadır. Bunlar; İnsan Kaynakları Destek Birimi, OSB Akademi-Yaşam Boyu Eğitim ve Meslek Eğitim Merkezi ile Yalın ve Dijital Üretim Merkezi Model Fabrika’dır. Yılda ortalama 438 eğitim ile 4380 sertifika verilmesini hedefliyoruz. Yalovamız ve gençlerimiz için çok heyecanlıyız. Burada her projemize destek veren ve üniversitemiz ile yaptığımız imza töreninde olduğu gibi bu projemizin imza töreninde de bizleri yalnız bırakmayan Sayın Bakanımıza, vizyonu ve desteğiyle bizlerin işini kolaylaştıran Sayın Valimize ve Sayın Milletvekilimize çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Yenilikçi ve Modern

Projenin, OSB’nin 5Y felsefesinde yer alan Yerli, Yenilikçi ve Yalın anlayışıyla ilerleyeceğini dile getiren Özdemir, “Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde; Autocad, Solidworks, Cad-Cam Teknik Resim ve Çizim Eğitimleri, Endüstriyel Otomasyon, PLC ve SCADA Eğitimleri, Robotik kodlama, Sensör Teknolojileri ve Endüstri 4.0 Eğitimleri, Dış Ticaret, Satın Alma, Satış ve Pazarlama Yönetimi Eğitimleri, Problem Çözme, Yalın Üretim, Kaizen, Performans ve Zaman Yönetimi Eğitimleri, Proje yazma, Kurumsal Planlama ve PMP Eğitimleri, Robot Kol Sistemleri, Kaynak Simülatörleri, SCADA sistemleri, yeni nesil CNC Makine Simülatörleri ve eğitim setleri, bilgisayar destekli imalat ve tasarımlarına yönelik yenilikçi ve modern tasarımların geliştirilebileceği eğitim modülleri kullanacağız.“ diyerek sözlerini noktaladı. 

Bakan Varank, Vali Erol ve Milletvekili Akyol da projenin nitelikli istihdam için çok önemli olduğunu ve hayırlı olmasını dilediklerini ifade ederek töreni noktaladılar.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle