Bağlarbaşı Mahallesine Yakın Takip

Bağlarbaşı Mahallesine Yakın Takip

Yalova Emniyet Müdürlüğü tarafından Bağlarbaşı Mahallesi Müfettiş Hamdi Girgin İlkokulu'nun arkasındaki belediyeye ait arazide Narkotik Suçlarla Mücadele ve Çevik Kuvvet Birimlerinin yer alacağı bir nokta oluşturulacak.

Bu sayede uyuşturucu ile mücadelede daha etkin çalışmalar yapılabilecek.

Yalova Belediye Meclisi 2020 yılının son toplantısını gerçekleştirdi. Meclise Covıd19 tedavisi gören Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk katılmazken yılın son meclis toplantısına 1.  Başkan Vekili Nusret Karaalioğlu başkanlık etti. Meclise İmar ve İsim Verme Komisyonlarında görüşülecek maddelerin sevki ile başlandı.

Uyuşturucuyla mücadelede belediyeden destek
Meclis gündeminde yer alan en önemli madde ise Bağlarbaşı Mahallesi'nde Yalova Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulmak istenen kontrol noktası için talep edilen arazinin tahsisi oldu. Meclis bu mahallede güvenliğin daha sıkı bir şekilde sağlanması ve uyuşturucu ile mücadelede ekiplerin daha etkin olması için istenen araziyi 5 yıllığına Yalova Emniyet Müdürlüğü'ne tahsisini oy birliği ile kabul etti.   Burada Narkotik Suçlarla Mücadele ve Çevik Kuvvet ekiplerinin konuşlandırılacağı bir kontrol noktası oluşturulması ile mahalledeki giriş çıkışlar sıkı bir şekilde kontrol edilirken daha sıkı bir istihbari çalışma da sergilenecek.

İmar komisyonundan jet toplantı
Bu maddenin görüşülmesi sonrasında Meclise İmar ve İsim Verme Komisyonlarının sevk edilen maddeleri görüşmesi için 15 dakika ara verildi. Komisyonlar 15 dakika içerisinde jet bir toplantı gerçekleştirilerek sevk edilen maddeleri karara bağladı.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle