Bağlarbaşı Kentsel Dönüşüm Projesi Onaylandı

02 Aralık 2021 09:49
Bağlarbaşı Kentsel Dönüşüm Projesi Onaylandı

Yalova’da adeta yılan hikayesine dönen Bağlarbaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından nihayet onaylandı.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ise bu gelişmeyi, “Büyük Dönüşüm Başlıyor” başlığı ile sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Bağlarbaşı Mahallesi’nin yıllardan beri hayalini kurduğu Kentsel Dönüşüm nihayet başlıyor. Uzunca bir süreden beri Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Yalova Belediyesi arasında bu konuyla ilgili görüşmeler ve çalışmalar sürüyordu. Yapılan planlarda meydana gelen bazı değişiklikler ise buradaki kentsel dönüşümün startının verilmesini geciktirdi. Bu süre içerisinde Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ise gerek mahalledeki hak sahipleri ile ver gerekse bakanlık yetkilileri ile sürekli irtibat halinde oldu. Yalova için birinci öncelik konumunda olan Bağlarbaşı Mahallesi’nin Kentsel Dönüşümü Projesi’nde nihayet sona gelindi. Hazırlanan proje Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylandı. Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk ise bu müjdeyi sosyal medya hesabı üzerinden, “Büyük Dönüşüm Başlıyor” başlığı ile duyurdu.

Bağlarbaşı Mahallesi’nin zemininde yaşanan bozulmalar ve burada ki evlerin artık depreme dayanıksız oluşu kentsel dönüşümü kaçınılmaz bir hale getirmişti. Mahallede mekânsal sorunların yanısıra sosyal sorunların da olması il merkezindeki vatandaşları rahatsız ediyordu. Zira mahalle adeta uyuşturucu satışının merkezine dönüştü. Bu süreçte Yalova Emniyet Müdürlüğü de uyuşturucu ile mücadele çalışmalarını bu mahallede yoğunlaştırdı. Vatandaşlar Bağlarbaşı Mahallesi’nde gerçekleştirilecek olan bir kentsel dönüşümün yaşanan bu sorunlara çözüm olacağı inancındalar.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle