Bağatar’dan Gürel’e Jet Yanıt

Bağatar’dan Gürel’e Jet Yanıt

AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel’in Arboretum arazisinde yapılan plan değişikliğini eleştirmesi ve “Rant” vurgusu yapmasına cevap verdi.

Bağatar, “Şehre her ne yatırım gelirse birileri hemen itiraz etmeye ve karalamaya başlıyor, diğerleri de acaba ne rant var kim kaç para alıyor diye fikir üretmeye başlıyor” dedi.

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel geçen gün bir açıklama yaparak Arboretum arazisinde yapılan plan değişikliğini eleştirmişti. Rant vurgusu da yapan Gürel maddeler halinde sorular sorarak bunların yanıtlanmasını istemişti. Buna cevap AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar’dan geldi. Gürel’e Yalova Belediyesi’nde kaybolan milyonlar üzerinden de dokundurma yapmayı ihmal etmeyen Bağatar açıklamasında şu sözlere yer verdi,  “Maalesef ilimizde alışılagelmiş bir sıkıntı var. Şehre her ne yatırım gelirse birileri hemen itiraz etmeye ve karalamaya başlıyor, diğerleri de acaba ne rant var kim kaç para alıyor diye fikir üretmeye başlıyor. E tabi bu zamana kadar böyle alışılagelmiş onun için. Ama artık o devirler bitti. Kim aklına ne soru işareti geliyorsa açıkça sorsun, cevabını severek veririz. İsteyen herkese şehrimizdeki her türlü gelişme hakkında bilgi vermeye hazırız. Keşke kayıp 30 milyon ve diğer yolsuzluklar konusunda da bu kadar meraklı olsalar. Davet ediyorum tüm siyasi partileri Yalova Belediyesinin kaybolan milyonları nerede hep beraber araştıralım. Bakalım neler çıkacak”

“Boşuna ellerinizi ovuşturmayın”
Yapılan imar değişikliğinin bu araziyi alan kişilerin haklarını koruyarak burada Yalova’nın hayalini kurduğu turizm yatırımının önünü açmak olduğunu vurgulayan Bağatar, “Arboretum arazisi ile ilgili olarak; burası Yalova Belediyesi tarafından satılmış ve yatırımcı vatandaşlar tarafından ihale ile alınmıştır. Üzgünüz ki, şehrimize değer katması gereken bu çok kıymetli arazi maalesef değeri gibi kullanılmamış, bir takım imar kurnazlıkları yapılarak amacı saptırılmış ve ziyan edilmiştir. Şu anda yapılan uygulama Yalova Belediyesinden turizm yatırımı yapmak maksadı ile arazi alanlarının haklarını korumakta ve ilk satıldığı dönem ne şartla satılmış ise tekrar aynı duruma getirmektir. Kimse ellerini ovuşturup siyasi bir kazanım veya mal sahiplerinden menfaat sağlama beklentisine girmesin. İlimizdeki tüm yatırım konuları ile alakalı olarak hiç kimsenin ben bu işi hallederim diyerek kapalı kapılar ardında pazarlık yapmasına izin vermeyiz. Her şey şeffaf ve kamu menfaati gözetilerek ortak akıl ile çözülmelidir” diye konuştu.

“Kişisel menfaatler ve rant dönemi bitti”
Arazinin konut alanına dönüştürülmesinin mümkün olamayacağına da vurgu yapan Bağatar, “Arboretum arazisinin konut alanına çevrilmesi mümkün değildir. İlk satışta vatandaş neye para verip satın aldıysa ona razı olacak. İlk başta otel ve konferans merkezi olarak ihaleye çıkarılmış, sonrasında imar değişikliği yapılarak çeşitli yollar denenmiştir. Ama bir az önce söylediğim gibi o dönemler artık bitti. Yalova haklının üzüleceği, vicdanlarının sızlayacağı hiçbir şeyi bize kabul ettiremezler.

Keşke bu arazi hiç satılmamış ve bu sıkıntılar yaşanmamış olsaydı. Fakat bu saatten sonra Ak Parti Grubu olarak, tavrımız net. Yanlışa geçit vermeyiz. Bu söylediklerimin altını çiziyorum. Yalova’da rant ve kişisel menfaat dönemi bitti. Belediye Başkanı, vekiller, vali ve il başkanının tek ortak noktası ülkemizin ve şehrimizin menfaatleridir. Kim aksini söylüyorsa, buyursun Hodri Meydan” dedi.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle