Azmi Özgümüş’ten Göreve Davet


Berber Azmi Özgümüş SSK’dan emekli olup işyeri çalıştıran esnafın sorunlarına değindi. 02.08.2003 tarihi itibari ile SSK’dan emekli olup iş yeri açan ve çalıştıran esnafları da SGDP kapsamı içine alın

Berber Azmi Özgümüş SSK’dan emekli olup işyeri çalıştıran esnafın sorunlarına değindi. 02.08.2003 tarihi itibari ile SSK’dan emekli olup iş yeri açan ve çalıştıran esnafları da SGDP kapsamı içine alındığını belirten Özgümüş yetkilileri bu konu ile ilgili olarak göreve çağırdı.

Özgümüş yaptığı açıklamada, “SSK’dan emekli olup işyeri çalıştıran esnafımıza Bağ-Kur tarafından gönderilen sosyal güvenlik destekleme primleri adı altında yüklü miktardaki borçlar için şahsım olarak günlerce Yalova’mızda kamuoyu oluşturmaktayım. Bu önemli konu için defalarca önemli kurum ve kuruluşlara internet aracılığıyla mesajlar ile yorumlarda bulunup oluşturduğum kamuoyu ile sesimizi mağdur olmuş emekli iş yeri çalıştıran SSK’lı esnaf arkadaşlarıma duyurmaktayım. Yalovamızda ki yetkililere bu önemli olaya sahip çıkmalarını mağduruyitemizi, yargı yoluyla müdahale edilmesini saygılarımla kendilerine arz ederim. Konunun içeriği ise Bağ-Kur’dan emekli olmuş iş yeri çalıştırdıkları için emekli aylıklarından %10 SGD primi otomatikman kesilmektedir. 02.08.2003 tarihi itibari ile bu defa SSK’dan emekli olup iş yeri açan ve çalıştıran esnafları da SGDP kapsamı içine alınmıştır. Fakat emekli aylıklarından otomatik olarak %10 SGD primi kesilmemiş, tamamı inisiyatifi vatandaşa bırakıldığı şu nonu hesaba yatırılacağı istenmiştir.

Yapılan bu haksızlıktan doğan boşluk içinde Yalova’mızın ekonomik kriz doğrultusunda bu primler ödenememiştir. Bu önemli konuyu Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, ÇSG Bakanı Sayın Murat Başeskioğlu’na, TESK Genel Başkanı Sayın Derviş Günday’a, Yalovamıza ziyaret için gelen korumaların arasından sıyrılıp esnafımızın sorunlarını içeren yazmış olduğum dilekçeyi devlet bakanı ve başbakan yardımcısı Sayın Abdüllatif Şener’e bizzat kendim verip mağduriyetlerimizi arz etmiş bulunmaktayım. Eğer sesimizi yetkililere duyuramadığımız takdirde Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşı olarak demokratik haklarımızı yasal hukuki yoldan arayacağımızı Yalova’da ki benim gibi mağdur olmuş SSK’lı, emekli esnaf arkadaşlarıma önemle duyururum” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle