Azerbaycan’a Yalova Ve Bursa’dan Yardım Eli

Azerbaycan’a Yalova Ve Bursa’dan Yardım Eli

Ermenistan’ın attığı füzeler sonrasında evlerini ve eşyalarını kaybeden Azerbaycan halkına Yalova ve Bursa’dan yardım eli uzandı.

Yalova ASEF ve İnegöl Ertuğrul Gazi Dernekleri tarafından düzenlenen kampanyada toplanan mobilyalar dağıtılmak üzere Azerbaycan’a gönderildi.

Azerbaycan’da ki yerleşim yerlerine haince saldıran Ermenistan burada birçok Azerbaycanlının şehit olmasına birçok Azerbaycanlının da evsiz kalmasına neden oldu. Savaşın kazanılması sonrasında Azerbaycan’da ki yaraların sarılması amacıyla harekete geçen İnegöl Ertuğrul Gazi Derneği ve Yalova Asılsız Ermeni İddiaları İle Mücadele Derneği tarafından bir yardım kampanyası düzenlendi. Yardım sever Türk halkının da büyük bir ilgi gösterdiği kampanya sonrasında toplanan mobilyalar Azerbaycan’a gönderildi. Bir TIR dolusu mobilyanın Bakü’de teslim alınarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını dile getiren Yalova ASEF Başkanı Şemsettin Gürtekin, “İnegöl Ertuğrul Gazi Derneği ve Yalova Asılsız Ermeni İddiaları İle Mücadele Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Azerbaycan’da ki şehit ve gazi ailelerimize mobilya yardım kampanyasını 1 ay sürdürdük. Bu süreçte gerekli tüm malzemeler toplandı. Tüm mobilyalar TIR’a yüklendi. 2 hafta içerisinde bu TIR Bakü’ye ulaşmış olacak. Orada Azerbaycanlı kardeşlerimiz karşılayacaklar büyük Türk Milleti, derneklerimiz ve bu kampanyaya destek veren kardeşlerimiz adına yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine dağıtmış olacaklar. Bize bu kampanya sürecinde gönül yoldaşlığı yapan ve destek olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Allah büyük Türk Milleti’nin yar ve yardımcısı olsun. Ne mutlu ki Karabağı’ın yeniden özgürleştiğini görmeyi rabbim bize nasip etti. Karabağ’da yeniden Azerbaycan bayrağının dalgalanmasını bize yaşatan Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerine ve halkına şükranlarımızı sunuyoruz. Biz her zaman Azerbaycan’ın yanındayız. Biz her zaman Türk kardeşlerimizle birlikteyiz. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle