Aytaç Demiroğlu Madalya Hedefliyor

28 Eylül 2022 09:44
Aytaç Demiroğlu Madalya Hedefliyor

Yalovalı milli güreşçi Aytaç Demiroğlu, Bulgaristan’ın ev sahipliği yapacağı Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonası’nda madalya arayacak.

Türkiye Güreş Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan Uluslararası Güreş Federasyonu(FILA)’nun organize ettiği şampiyonada Demiroğlu ülkemizi ve ilimizi temsil edecek. Bulgaristan’ın Plovdiv kentinin ev sahipliği yapacağı turnuvada güreşçiler 4-9 Ekim 2022 tarihleri arasında mindere çıkacaklar.

Yalovalı milli güreşçi Aytaç Demiroğlu hem serbest hem de  greko-romen stilde minder mücadelesi verecek. Altın madalyayı hedefleyen başarılı sporcu, 2021’de dünya beşincisi olmuştu. Bu kez kürsünün en tepesine çıkmak isteyen milli güreşçimiz, hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

“Bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum”

Şampiyona hazırlıklarına aralıksız devam eden Aytaç Demiroğlu, “Geçen sezon talihsiz bir şekilde sakatlanmama rağmen dünya beşincisi olmuştum. Bu kez daha sıkı bir antrenman temposundan geçerek kürsüde ilk sırayı almak istiyorum. Bu kez hedefim en yukarısı. İnşallah güzel sonuçlar elde ederek ülkeme dönerim” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle