Aydın’dan Bağatar’a Ziyaret

Aydın’dan Bağatar’a Ziyaret

Yalova Yeşilay Cemiyeti Başkanı Ali Faik Aydın ve Yönetim Kurulu üyeleri “Dünya Sigarayı Bırakma Günü” dolayısıyla AK parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar’ı makamında ziyaret ettiler.

Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar’ı ziyaret eden Yalova Yeşilay Cemiyeti Başkanı Ali Faik Aydın, Yeşilay Yalova Şubesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. Aydın, “Yeşilay olarak 5 farklı bağımlılık türüyle mücadele ediyoruz ve tütün bağımlılığı ile ilgili çalışmalarımız da tüm faaliyetlerimiz içinde önemli bir yer tutuyor. Özellikle koronavirüsün 1 yıla yakın süredir hayatımızı etkilediği bu dönemde, akciğerlerimizin sağlığının ne kadar önemli olduğunu daha iyi anladık. Bu nedenle sigarayla mücadele edilmesi ve vatandaşlarımızın sağlıklı bir yaşam için sigarayı bırakması büyük önem taşıyor. Yeşilay olarak 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü’nde herkese sigarayı bırakma çağrısı yapıyor ve sağlıklı bir yaşama ilk adımı atmaları için onlara davette bulunuyoruz” dedi.

Sigaranın insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinin bilimsel olarak da kanıtlandığını vurgulayan Bağatar ise, “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan da her fırsatta vatandaşlarımıza sigarayı bırakma çağrısı yapıyor. Özellikle içerisinde bulunduğumuz bu pandemi sürecinde bu daha da büyük bir öneme sahip. Biz Yeşilay’ın bu anlamda yaptığı çalışmaları saygı ve takdirle takip ediyor ve destekliyoruz” diye konuştu.

AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar daha sonra Yalova Yeşilay Cemiyeti Başkanı Ali Faik Aydın ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir süre daha görüş alışverişinde bulundu. Aydın ziyaretin anısına Bağatar’a bir de hediye sundu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle