Atletizmde Kupalar Sahiplerini Buldu

Atletizmde Kupalar Sahiplerini Buldu

Yalova Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen atletizm yarışmalarına katılan okullar kupalarını aldılar.

Yalova’da bulunan okullarda okuyan 100’e yakın öğrencinin katıldığı Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlar ve Genç Erkekler kategorilerinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler madalyalarını aldılar.

Yalova Atatürk Stadyumunda yapılan Yalova Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Mehmet Yörük’ün izlediği yarışmalarda Yıldız Kızlarda öğrenciler 1000 metre, Yıldız Erkeklerde 1200 metre, Genç Kızlarda 1500 metre,Genç Erkekler ise 2000 metre koştular.

Yıldız Kızlarda takım halinde birinci 700. Yıl Osmangazi Orta Okulu, ikinci Rahmi Tokay Orta Okulu ve üçüncü ise Tavşanlı Şehitlik Orta Okulu oldu. Yıldız Erkeklerde ise birincilik kürsünse Atatürk Orta Okulu, ikincilik kürsüne Koruköy Orta Okulu, üçüncülük kürsüsüne ise Gazi Abdurrahman Orta Okulu çıktı.
Genç Kızlarda ise birinci Yalova Anadolu Lisesi, ikinci ise Kız Teknik Meslek Lisesi olurken 3. Okul takımı olmadığından üçüncülük kupası verilmedi.

Genç Erkeklerde ise 1.’lik kürsüsünde Yalova İmam Hatip Lisesi, 2.’lik kürsüsünde Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi, 3.’lük kürsüsünde ise Yalova Anadolu Lisesi çıkan okullar oldu.
Madalya töreninde ise Yıldız Kızlar kategorisine damga vuran 700. Yıl Osmangazi Orta Okulu’ndan Didem Geçim birinci, Dilan Beyazduman ikinci, Kader Oruç ise üçüncü oldu. Yıldız Erkeklerde ise Gazi Abdurrahman Orta Okulu’ndan Furkan Yürekseven birincilik kürsüsünde, Atatürk Orta Okulu’ndan Ceyhun Arslan ikincilik kürsüsünde, Rahmi Tokay Orta Okulu’ndan Emir Karahasan ise üçüncülük kürsüsüne çıkan öğrenci oldu.

Genç Kızlarda ise Yalova Anadolu Lisesi damgasını vururken Bilgesu Canan Gürbüz birinci, Kız Meslek Lisesi’nden Kübra Aktaş ikinci, Yalova Anadolu Lisesi’nden Melisa Tut ise üçüncülük madalyasını boynuna geçirdi.

Genç Erkeklerde Endüstri Meslek Lisesi’nden Soner Çelik 1. Olurken, İmam Hatip Lisesi’nden Yaşar Bingöl 2., yine İmam Hatip Lisesi’nden Samet Aktaş 3. Oldu.
Yarışmalar sonrasında Yalova Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından Yılın Öğretmeni seçilen Yalova Anadolu Lisesi Beden Öğretmeni Kenan Bektaş’a hediye verildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle