“Atatürk’ün Mirasına Sahip Çıkıyoruz”

“Atatürk’ün Mirasına Sahip Çıkıyoruz”

Yalova Belediyesi Atatürk tarafından dikilen çınarların yer aldığı bu nedenle de Çınarlı Hıyaban olarak adlandırılan yolun asfaltlanmasına başladı.

Burada yapılan çalışmayı inceleyen Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz” dedi.
Ulu Önder Atatürk’ün Yalova’nın Termal ilçesine gelişi sırasında kullandığı yola yine onun talimatı ile 2 bin 250 adet Çınar ağacı fidanı dikilmişti. Bugün TİGEM arazisi olarak kullanılan Baltacı Çiftliğindeki köşkü ile Termal ilçesinin Yenimahalle Köyü’ne kadar uzanan bu yol kısa sürede ağaçlandırılmıştı. Yalova Belediyesi ise bu yolun zeminin de meydana gelen bozulmalar sonrasında harekete geçti. Belediye tarafından başlatılan çalışma ile zemindeki eski asfalt kaldırılarak buraya yeniden sıcak asfalt dökülmeye başlandı.

Çalışmalar tizlikle sürdürülüyor
Yalova Belediyesi tarafından yapılan asfaltlama çalışmaları ise titizlikle sürdürülüyor. Çalışmalar esnasında Çınar ağaçları korunuyor ve zarar görmesinin önüne geçiliyor. Yol çalışmalarının hemen sonrasında ise Çınar ağaçlarının da yer aldığı kaldırımların yenilenmesi gerçekleştirilecek. Kaldırımlar da Çınarlı Hıyaban’ın misyonuna uygun bir şekilde düzenlenecek.

“Atatürk’ün Kentine Yakışır Şekilde Düzenleyeceğiz”
Çalışmaları AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar’la birlikte an be an takip eden Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ise burasının çok önemli bir nokta olduğunu belirtti. Atatürk’ün emri ile dikilen Çınarları barındıran ve bu nedenle de Çınarlı Hıyaban olarak adlandırılan bu yolu tarihi önemi göz önünde tutarak bakımdan geçirdiklerini ifade eden Tutuk, “Türkiye’nin en uzun Çınarlı Yolunu bizlere miras bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu mirasını koruyup kollarken aynı zamanda yolun bulunduğu güzergahı da Ata’mıza yakışır şekilde düzenliyoruz. İl Başkanımız Muğlim Bağatar ile birlikte bu çalışmalarımızı yerinde inceleyip süreç hakkında da bilgiler aldık” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle