Atatürk İlkokulu Tamamlanma Aşamasına Geldi

21 Temmuz 2022 10:10
Atatürk İlkokulu Tamamlanma Aşamasına Geldi

Atatürk İlkokulu için inşa edilen yeni binada sona gelindi. Binanın 2022/2023 eğitim ve öğretim yılında hizmete girmesi hedefleniyor.

Yalova’da fiziki şartlarının yetersizliği ve şehrin merkezinde kaldığı için yaşadığı olumsuzluklardan dolayı yeni bir binaya taşınma kararı alan Atatürk İlkokulu için eski meteoroloji alanında bir bina inşa edildi. 4 katlı olarak inşa edilen bina büyük oranda tamamlandı. 2022/2023 eğitim ve öğretim yılında açılması beklenen okul sahip olduğu derslikler, laboratuvar ve sosyal donatı alanları ile de göz dolduruyor. Bin öğrencinin eğitim ve öğretim göreceği okul, depreme dayanıklı olarak da inşa edildi.
Atatürk İlkokulu’nun bu yıldan itibaren yeni binasında eğitim öğretime başlaması ile boşalacak olan eski bina ise yıkılacak. Buraya altında bir yer altı otoparkının bulunduğu yeşil alan inşa edilmesi düşünülüyor. Bu alanda oluşturulacak olan yeşil alanın şehrin en önemli nefes alma noktalarından birisi olacağı dile getiriliyor.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Kazım

24 Ekim 2022 11:58
Peki arsayı zamanında sadece okul olarak verildiğini söylesem, okul olmayacaksa zamanında bu arsayı bağışlayanlara hakkı geri verilecek desem :) bunu da haber yapabilir misiniz lütfen