Asari’den, YTSO’ya Ziyaret

Asari’den, YTSO’ya Ziyaret

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Imam As’ari, YTSO’yu ziyaret ederek iki ülke arasında ki ticari ilişkilerin geliştirilmesi için atılması gereken adımları konuştu. 

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan ile YTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Kazım Demirtaş ve Özgür Çavuşoğlu, Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Imam As’ari ağırladı. Gerçekleşen ziyarete Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Sosyal ve Kültürel İlişkiler Konsolosu Iwan Wijaya Mulyatno, Ekonomi Bölümü Personeli Hasan Hüseyin Kocatürk yer aldı. Başkonsolos As’ari; “Başkonsolos olarak görevime yeni başladım. Başkonsolosluk olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da görev bölgemizdeki yerel makamlarla dostluk ve işbirliği temaslarımızı sürdüreceğiz. Potansiyel işbirliği alanlarını bulup geliştirme, yatırımları teşvik etme, iki ülke halkları arasındaki dostluk bağlarının güçlendirilmesi ve birlikte yaşama kültürünün geliştirilmesi yönündeki yoğun gayretlerimize devam edeceğiz. Bu kapsamda Yalova’yı da ziyaret ederek, ticari ve ekonomik ilişkilerimizi geliştirebilmemiz için yapabileceklerimiz konusunda sizleri ziyaret ettik” dedi.

Gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Başkonsolos As’ari’ye Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nın projeleri ve oda olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Oda olarak önceliklerinin üyeleri daha fazla dış pazarlara buluşturmak olduğunu söyleyen Becan, “Öncelikle iki ülke iş insanlarının iş görüşmelerini gerçekleştirebileceği organizasyonlar yapabiliriz” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle