Armutlu Doğalgaza Kavuştu

Armutlu Doğalgaza Kavuştu

Armutlu ilçesi uzun yıllardır hayalini kurduğu Doğalgaz'a düzenlenen törenle kavuştu. Amutlu  Belediyesinin önünde düzenlenen törenle ilk doğalgaz ateşi yakıldı. 

Yayın Tarihi: 01.11.2017

Armutlu Belediyesi ve ARMAGAZ tarafından yaklaşık 1 yıldır süren altyapı çalışmalarının ve abone bağlantılarının tamamlanmasının ardından doğalgaz kullanılmaya başlandı. Armutlu ilçesi yıllardır beklediği doğalgaz kullanımına başlandı. Böylece Armutlu ilçesi bu kış doğalgazla ısınacak. Doğalgazın ilk kez yakılması amacıyla Amutlu Belediyesi önünde bir tören düzenlendi. Törene Armutlu Kaymakamı Uğur Sezer, Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan, Belediye meclis üyeleri, belediye personeli ve vatandaşlar katıldı. Törenin açılış konuşmasını Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan yaptı. Birkan, "Doğalgaz bizim seçim vaatlerimizden de birisiydi. İlçemize doğalgazı getirdik ve halkımızın kullanımına sunduk. Bu kış halkımız artık doğalgazla ısınacak ve mutfaklarında da doğalgaz kullanacaklar. Bunun bir diğer avantajı da ilçede kış aylarında yaşayan insan sayısının artacak olması. Zira bir çok vatandaş ilçede kış aylarında ısınma sorunu dolayısıyla kalmıyordu. Doğalgaz halkımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.
Birkan konuşmasına şu sözlerle devam etti, "Yaşadığımız bu sıkıntıları birlikte atlattık. Armutlu ilçesindeki tüm yolların yeniden yapılması için ihaleye çıktık. yaz sezonu gelmeden Armutlu'nun tüm alt ve üst yapı sorunlarını çözeceğiz. İlçemizde doğalgaz çalışmaları uzun ve zahmetli çalışmalar sonucunda bitirilmiştir. Bugün burada "ilk gaz verme töreni" için toplandık. Uzun süredir beklediğimiz doğalgazın ateşi ilk kez bugün yandı. Tüm ilçe halkımıza hayırlı olmasını temenni ederiz.Özellikle bizleri yalnız bırakmayan ve her zaman desteğini gördüğümüz Armutlu Kaymakamı Uğur Sezer'e teşekkür ediyorum"
Birkan'ın ardından kürsüye gelen Armutlu Kaymakamı Uğur Sezer ise emeği geçen herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "Doğalgaz çalışmaları süresince karayollarının yapamadığı Esenköy-Armutlu yolunu, Armutlu belediyesinin kendi iş makineleri ve imkanlarıyla yaptı. Doğalgaz çalışmaların bu anlamda da Armutlu'ya katkı da sağladı. Armutlu halkı bu süreçte sıkıntılar yaşadı ancak her zahmetin karşılığında bir rahmet vardır.  Armutlu halkının büyük bir hoşgörüyle bu sıkıntıları aştı. Şimdi yıllardır özlem duyduğu doğalgaza kavuştu. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Ardından Armutlu Belediyesi önünde kurulan sistemle ilçeye doğalgaz verilişini simgeleyen meşaleyi Armutlu Kaymakamı Uğur Sezer ve Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan ateşledi.  Böylece ilçede doğalgaz kullanımı resmen başlamış oldu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle