Ampüte Milliler Uluslar Ligi’ne Yalova’da Hazırlanıyor

13 Haziran 2023 10:10
Ampüte Milliler Uluslar Ligi’ne Yalova’da Hazırlanıyor

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, bedensel engelli milli futbol takımının 15 Haziran’a kadar Yalova Akköyspor tesislerinde kamp yapacağını duyurdu.

Milli takım, 18-20 Haziran tarihleri arasında Polonya’da düzenlenecek Uluslar Ligi’ne katılacak.

Milli takımın teknik direktörü İsmail Temiz, yaptığı açıklamada, Polonya’daki organizasyonun önemine dikkati çekti. Temiz, “Polonya’da Uluslar Ligi’ni şampiyon tamamlarsak, Avrupa Şampiyonası’na seri başı olarak gideceğiz. Bu bir prestij meselesi ve bizler Türk bayrağını en iyi şekilde temsil etmek zorundayız. Bu yüzden ekibimizle beraber etkili bir kamp sürecine giriyoruz. Polonya’nın Krakow şehrinde oynayacağımız üç maçımıza kazanarak Türk halkını gururlandıracağız.” dedi.

Temiz, kamp kadrosunda yer alan oyuncuların performansından memnun olduğunu da belirterek, “Kalecilerimiz Mert Yıldız, Erdi Arslan ve Yaşar Gökçe çok iyi çalışıyorlar. Defans oyuncularımız Fuat Taştan, Emin Tiryaki, Muhittin Kurt, Alican Kuruyama ve İsmail Korkmaz da çok iyi uyum sağladılar. Orta sahamızda Şeyhmus Erdinç, Muhammed Yeğen, Serkan Dereli, Harun Yüksel ve Rüstem Kurhan çok dinamik. Forvet oyuncularımız Rahmi Özcan, Fatih Şentürk, Savaş Kaya ve Zülfücan Derinpınar da çok golcü ve hırslı. Hepsi de milli formayı giymek için can atıyorlar.” diye konuştu.

Temiz, kamp süresince çeşitli hazırlık maçları yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle