Amatör Spor Haftası Renkli Görüntülerle Sona Erdi

11 Ekim 2022 09:50
Amatör Spor Haftası Renkli Görüntülerle Sona Erdi

Her yıl 3-9 Ekim tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlediği “Amatör Spor Haftası” ilimizde de coşkuyla kutlandı.

Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç, Spor Hizmetleri Müdürü Murat Altuntaş, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Yalova Amatör Spor Kulüpleri Federayonu Başkanı Tamer Erbul, Futbol İl Temsilcisi Sefa Demir’in yanı sıra antrenör ve sporcuların katılımıyla başlanan bu özel hafta da Yalova’nın dört bir noktasında çeşitli spor organizasyonları yapıldı.

4 Ekim Salı günü Amatör Saha-2’de “Ayak Tenisi” müsabakaları ile başlayan etkinlikler, Yalova Atatürk Stadyumundaki Zumba ve Pilates çalışmalarıyla devam etti.

Yalovalı minik ve genç sporcular 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı ve Yürüyen Köşk arasını kapsayan bisiklet yarışması, Zübeyde Hanım Ortaokulu’nda yapılan voleybol, Yalova GSİM Yarı Olimpik Yüzme Havuzundaki yüzme yarışları ve 90. Yıl Spor Salonundaki 3x3 basketbol müsabakalarında ter döktüler. Farklı spor branşlarında mücadele eden ve dereceye giren sporcular ise madalya ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildiler.

Amatör Spor Haftası kapsamında  planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, spor okullarına kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabaka düzenlenmesi, sezon öncesi takımların sezona hazırlık performanslarını görmeleri, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin, bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yoluyla kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek, spora katılımın üst seviyede sağlanması, haftanın anlam ve önemine ilişkin düzenlenecek etkinlikler ile ülkemizde topyekûn spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amaçlanıyor.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle