“Amatör Sahanın Yıkılmasını İstemiyoruz”

10 Ağustos 2021 14:10
“Amatör Sahanın Yıkılmasını İstemiyoruz”

Yalova Çotanaklar Spor Kulübü Başkanı Mesut Demir amatör sahanın yıkılmasını istemediklerini dile getirerek bunun kimseye faydasının olmayacağını dile getirdi.

Yalova Çotanaklar Spor Kulübü Başkanı Mesut Demir, Amatör Saha 2’nin yıkılıp yerine Valilik binasının yapılacak olmasına tepki gösterdi. Yıllarca bu sahayı kullanan diğer amatör kulüpleri de göreve davet eden ses çıkartmalarını isteyen Başkan Demir, Yalova’nın geleceğine inşaat dikmenin kimseye faydası olmayacağını söyledi.

Yalova Çotanaklar Spor Kulübü Başkanı Mesut Demir,” Yalova’nın en yeni kurulan kulüpleri arasındayız. Kenar denilen bir mahallede gençlerimize hizmet vermek için çalışıp çabalıyoruz. 100’den fazla altyapı sporcumuzun iyi birer birey olabilmelerini amaçlıyoruz. Futbolun yanı sıra başta ilk yardım ve doğal afetlere karşı neler yapmaları konusunda da eğitimler veriyoruz.  Tek amacımız onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak. Ancak bizlere yardımcı olması gereken yetkili mercilerin görüyoruz ki amacı gençlerin spor yapması için yapılan futbol sahasını yıkıp yerine bina dikmek. Amatör Saha 2’nin yıkılacak olması kabul edilemez bir durum. Bu gençlere ihanettir. Yapılması gereken bizleri mutlu edecek olan Yalova’mızın Milli takımı markası olan Yalovaspor’a güzel bir tesis kazandırmak ve o boşalan noktaya yeni bir saha yapıp bu alanı sporla iç içe doldurmaktır. Burası yıllarca futbola hizmet etmiş bir noktadır. Geçtiğimiz yıllarda Milyonlarca para harcanarak saha zemini, drenajı, ışıklandırması, yedek kulübeleri yenilendi. Hiçbir ilde olmayan görüntü burada sağlandı. Ancak gelinen noktada görüyoruz ki buranın yıkılıp betonlaştırılma kararı alması camia olarak bizleri üzmüştür. Biz ve bizim gibi kulüplerin beklentisi bu karardan vazgeçilip bu noktayı yeniden spor alanı olarak belirleyip Yalova’nın gençlerinin spor yapmasına imkan tanımaktır” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

12 Ağustos 2021 19:52
Cocuklar dizilin sahanin kenarina el ele ulkeye yatin fotolarinizi, belki utanirlar geri adim atarlar