Amatör Balıkçılardan Boğaz Turu

Amatör Balıkçılardan Boğaz Turu

Yalova Amatör Balıkçılar Derneği üyeleri tekne ile İstanbul Boğazı’nda Çinekop turu yaptılar. Oltalarını boğazın serin sularına sarkıtan balıkçılar unutulmaz bir gün geçirdiler.

Amatör Balıkçıları tek çatı altında toplamak adına kurulan Yalova Amatör Balıkçılar Derneği etkinliklerini devam ettiriyor. Bu kapsamda İstanbul Boğazı’na bir tur gerçekleştiren dernek üyeleri boğazda Çinekop avı gerçekleştirdiler. Eğlenceli ve bir o kadar da bereketli bir gün olduğunu belirten Amatör Balıkçılar Derneği Başkanı Erdem Tuna, “Derneğimizin kuruluş amaçlarından birisi de ilimizdeki amatör balıkçıların kaynaşmasını sağlamaktır. Bu kapsamda gerçekleşen boğaz turu ve Çinekop avına katılım gayet yoğundu. Bundan sonra da bu etkinlikleri sürdüreceğiz” dedi.

Derneğin temel kuruluş amaçlarını da tekrarlayan Tuna, “Öncelikle amatör balıkçıları tek çatı altında toplamak istiyoruz. Amatör Balıkçılarımızın bir birini tanıması ve kaynaşmasını önemsiyoruz. Bunun yanısıra elbette amatör balıkçılığın özendirilmesi, balıkçılarımızın bilinçlendirilmesi ve sürdürülebilir avcılığın sağlanması çok önemli. Denizlerimizdeki balık popülasyonu sınırsız değil. Eğer bilinçsizce avlanmayı sürdürürsek bir gün denizlerimizde balık tükenecek ve bu da açlık tehdidi ile karşı karşıya kalmak demek. Bu sorunla karşı karşıya kalmadan amatör balıkçılığın yaygınlaştırılması, kıyı ve olta balıkçılığının özendirilmesi gerekli. Bunlar kuruluşumuzun temel amaçları. Elbette dernek olarak eğitim faaliyetleri de gerçekleştireceğiz. Çeşitli etkinlikler gerçekleştireceğiz. Diğer illerdeki amatör balıkçılarla tanışmak ve kaynaşmak adına da çalışacağız. Amatör balıkçı belgesi ve amatör denizci ehliyeti almak isteyen üyelerimize de elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle