Altınovalı Pehlivanlar Zonguldak’ta Er Meydanına Çıktı

06 Ağustos 2022 11:44
Altınovalı Pehlivanlar Zonguldak’ta Er Meydanına Çıktı

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde gerçekleştirilen Dağköy Yağlı Güreşleri nefes keserken Altınova Belediyespor’un pehlivanları da er meydanına çıktı.

Orhan Okulu’nun başpehlivan olduğu organizasyonun ağalığını ise 600 Bin TL veren Muhammet Yavuz kazandı. Altınovalı sporcular ise 1 altın, 4 bronz madalyayla Yalova’ya döndüler.

  1. Geleneksel Kozlu Dağköy Yağlı Pehlivan Güreşlerinde mücadele eden Altınova Belediyespor’dan Mustafa Yanmaz Minik-2 kategorisinde şampiyon oldu. Minik-1 kategorisinde güreşen Kaan Petek, Küçükortabüyük’te mücadele eden Furkan Oral ve Halil İbrahim Çelik ile başaltında güreşen Burak Kaya bronz madalyanın sahibi oldu.

Dereceye giren sporculara ödüllerini Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen ve Hamdi Uçar, Zonguldak Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Zonguldak İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç takdim etti.

Elde ettiği başarılardan ötürü sporcuları kutlayan Altınova Belediyespor güreş antrenörü Kaan Kaya, destek veren başta Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve diğer isimlere teşekkür etti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle