Altınova Ve Çiftlikköy Üreticileri Bursa Tarım Fuarında Buluştu

Altınova Ve Çiftlikköy Üreticileri Bursa Tarım Fuarında Buluştu

Altınova ilçesi çiftçileri bu yıl 13.sü düzenlenen ‘Uluslararası Bursa Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’na yoğun ilgi gösterdiler.

Altınova İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Çiftlikköy Ziraat Odası işbirliğiyle yapılan organizasyona Subaşı, Kaytazdere, Tokmak ve Sermayecik Köyü üreticileri katıldılar.
Çiftlikköy Ziraat Odası Başkanı Halil Ayvaz, "Tarım sektörünün nabzının attığı, tarımda faaliyet gösteren tüm firmaların katıldığı, tarım makineleri ve meyvecilik alanında Türkiye’nin büyük fuarına 4 otobüs dolusu üreticilerimizle birlikte katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.
Altınova İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mesut Ünal ise Tarımda yeni teknoloji ve tekniklerin sergilendiği fuarların gezilip, görülmesinin çok faydalı olduğunu, üreticilerin ihtiyaç duydukları araç ve makineleri yerinde inceleme, fiyatlarını öğrenme imkânı sunduğunu, Bursa’ da her yıl düzenlene fuarın bölgemizde açılan en kapsamlı fuar olduğu için, üreticilerle birlikte her yıl fuara iştirak ettiklerini, ilçe müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekimlerinde fuara katılarak üreticilere refakat ettiğini söyledi. Fuara katılan üreticilerde, üretim yaptıkları ve yapmayı planladıkları çalışmalar için bilgi almalarına, yaşadıkları sorunları firma sahipleri ile paylaşarak çözüm yollarını öğrenmelerine, yeni teknikleri ve teknolojileri yerinde görmelerine vesile olduğu için, ayrıca ve sosyal bir etkinlik olduğu için fuara iştirak etmekten çok mutlu olduklarını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle