Altın Karanfil KKTC’ye Gitti

04 Temmuz 2022 10:25
Altın Karanfil KKTC’ye Gitti

Bu yıl 35. Kez düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali, Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması ile sona erdi. Yarışmanın 1.lik ödülü ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekibine gitti.

Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneğince (TUFAG) bu yıl 35'incisi düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali, 23. Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması ile sona erdi. Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması ile sona erdi. Kostüm yarışmasının da yapıldığı gecede renkli görüntüler oluştu. Her ülkeden bir temsilcinin jüri üyesi olduğu yarışmaya Bosna Hersek, Bulgaristan, Gürcistan, Hindistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Karadağ, Kuzey Makedonya, Meksika ve Sırbistan'dan halk oyunları ekipleri katıldı. Yarışmada KKTC ekibi birinci, Meksika ikinci, Bulgaristan ise üçüncü oldu. Otantik Kostüm Yarışması'nın birinciliğini ise Karadağ elde etti.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Altın Karanfil birincisi KKTC ekibine kupasını takdim etti. Yarışmada ikinci olan Meksika ödülü Termal Belediye Başkanı Sinan Acar'dan alırken üçüncüye ise Bulgaristan'ın kupası Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Hüseyin Güler tarafından teslim edildi. Otantik Kostüm kazanını Karadağ plaketini Karaderili Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Karaderili'nin elinden aldı.

Etkinlik havai fişek gösterisiyle son buldu. Festivali Vali Muammer Erol, İl Genel Meclis Üyesi Hasan Soygüzel, Kültür ve Turizm İl Müdürü Şeref Tali, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu da takip etti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle