Altın Çınar'da Manuş Baba Rüzgarı

23 Temmuz 2018 09:42
Altın Çınar'da Manuş Baba Rüzgarı

Bu yıl 14.sü düzenlenen Altın Çınar Festivali düzenlenen kortej yürüyüşü ile start aldı. Akşam düzenlenen konserde ise Manuş Baba rüzgarı esti.

Altın Çınar Festivali muhteşem bir kortej ile start aldı. Bu yıl 14.sü düzenlenen festivalin açılış kortejine çok sayıda vatandaş katıldı. Vali Akı Caddesi üzerindeki kortej yürüyüşüne vatandaşlar da alkışlarıyla destek verdiler. Gece ise kelimenin tam anlamıyla bir müzik ziyafeti gerçekleşti. Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen konserde ilk sahne alan isim O Ses Türkiye yarışmasından tanıdığımız İlter Dirin oldu. İlter Dirin sevilen parçalarını Çınarcıklılar için seslendirdi. Gecenin ilerleyen saatlerinde sahne alan Manuş Baba ise izleyenlere kelimenin tam anlamıyla unutulmaz bir gece yaşattı. Dillerde yer eden parçalarını bir biri ardına seslendiren Manuş Baba’ya izleyenlerin de eşlik etmesi ile birlikte dev bir koro meydana geldi. Sık sık mikrofonu Çınarcıklılara uzatmayı ihmal etmeyen Manuş Baba şarkılarını seslendiren kalabalığı ilgiyle izledi. Çınarcık’ta gördüğü ilgiden çok memnun kalan Manuş Baba, “Çınarcıklılar gerçekten muhteşemler. Bir çok büyük konserde bile bu kadar ilgi görmedim. Beni çok sıcak karşıladınız. Buraya yeniden gelmek ve sizlerle bir kez daha kucaklaşmak için sabırsızlanıyorum. Başkanıma burada sesleniyorum. Seneye de Çınarcık’ta olmak istiyorum” dedi.
Gece sonunda sahneye gelen Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt ise İlter Dirin ve Manuş Baba’ya teşekkür ederek Altın Çınar’ın simgesini hediye etti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle