Allar, Türkiye Şampiyonu oldu

Allar, Türkiye Şampiyonu oldu

13-17 Mart tarihleri arasında Antalya’nın Alanya ilçesinde gerçekleştirilen Gençler, Büyükler Türkiye Wushu Şampiyonası’nda Yalovalı sporcu Ömer Allar Türkiye Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı.

70 Kiloda mücadele eden Yalova Wushu takımı sporcusu Ömer Allar rakiplerini bir bir dize getirerek altın madalyayı boynuna geçirdi.

Ömer Allar İran’da yapılan Dünya Savaş Sanatları Festivalinde Muay Tai dalında 63 kiloda dövüşerek Dünya 3.’sü olarak bronz madalyayı kazanmıştı. Antalya’da elde ettiği birincilik sonrasında Ömer Allar Endonezya’da yapılacak olan İslam Oyunları ve Malezya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında temsil edecek.

Yalova Wushu İl Takımı Antrenörü ve Wushu İl Temsilcisi Ş.Ali Kanberoğlu,” 48 İlden 800 sporcunun katıldığı şampiyonada diğer sikletlerde yarışan sporcularımızdan bazıları birinci, ikinci maçlarda bazıları ise derece maçlarında yenilerek elendiler. Ancak 70 kiloda mücadele eden sporcumuz Ömer Allar ise 5 ay önce İran’da Dünya 3.’lüğü elde etmişti. O şampiyonadan sonra düzenli olarak antrenmanlarına devam eden sporcumuz bu çalışmaların neticesinde de Türkiye Şampiyonu olarak yeni bir başarıya imza attı. Aynı anda Dünya Şampiyonası eleme niteliği taşıyan Gençler, Büyükler Türkiye Wushu Şampiyonası’nda aldığı birincilikle Milli Takıma girmeye ve ülkemizi Endonezya’da yapılacak olan İslam Oyunları ve Malezya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı. bu bizim için gurur verici bir olaydır deneyimli sporcumuzun bu şampiyonalarda da başarılı olacağına inanıyoruz. Şampiyonaya gidiş dönüşlerde bizden maddi ve manevi yardımını esirgemeyen Spor İl Müdürümüz Cengiz Mete’ye ve Şube Müdürü Mehmet Yörük’e Yalova Belediye Başkanımız Yakup Koçal’a ve Yalova Belediye Gençlik Spor Kulübü Başkanı Cengiz Karoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Şampiyonu Ömer Allar ise,” Şampiyon olduğum için çok mutluyum. İnşallah Milli Takımda da çok iyi performans göstererek Yalova’yı ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğim. Bu günlere gelmemde büyük emeği geçen antrenörüm Ali Kanberoğlu’na çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle