Aksa Akrilik “Sürdürülebilir Bir Gelecek” İçin Bir Saat Işıklarını Kapattı

Aksa Akrilik “Sürdürülebilir Bir Gelecek” İçin Bir Saat Işıklarını Kapattı

Türkiye’nin tek, dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik, dünyadaki çevre sorunlarına ve iklim değişikliğiyle mücadeleye dikkat çekmek amacıyla WWF tarafından yürütülen “Dünya Saati” (Earth Hour) kampanyasına destek verdi.

Aksa Akrilik, 6 Nisan Cumartesi günü saat 20.30 – 21.30 saatleri arasında gerçekleşen uygulama için Genel Müdürlük binasının tüm ışıklarını kapattı.

  Aksa Akrilik, 50 yıllık tecrübesi, birikimi ve sağlam değerleri ile içinde bulunduğu coğrafyaya, ülkesine ve dünyaya pozitif değer üretmeye yoğunlaşırken, kâr amacının ötesinde bir anlayışla faaliyetlerinde sürdürülebilirliği iş yapma biçiminin merkezine koyuyor. Kurulduğu günden bu yana tüm faaliyetlerini kaynakların verimli kullanımı ve çevreye saygılı olma ilkesiyle hayata geçiren Aksa Akrilik, gönüllü olarak açıkladığı sera gazı emisyonları, iklim değişikliği stratejileri ve sürdürülebilir su kullanımı verileri sayesinde de dünyanın en önemli çevre platformlarından biri olan CDP tarafından Su Yönetimi’nde kimya sektörü ve AB üye ülkeleri ortalamasının üstünde, İklim Değişikliği‘nde ise kimya sektörü ortalamasının üstünde ve AB üye ülkelerinin ortalamasıyla eşit seviyede derecelendirilmiştir.

Dünya Saati nedir?

  “Dünya Saati” kampanyası, 2007'de Avustralya'nın Sydney kentinde binlerce kişinin katılımıyla başladı. 20.30-21.30 arasında ışıkların bir saatliğine kapatılmasıyla gerçekleşen hareket kısa süre içinde küresel bir kampanya haline geldi. “Dünya Saati”, gezegenimizin geleceği için birey ve kurumlara sorumluluklarını hatırlatmayı ve onları iklim değişikliği ile mücadele konusunda karar almaya teşvik etmeyi hedefliyor. Kampanyada bugüne kadar, aralarında Avusturalya’dan Sydney Opera binası, Çin’den Kuş Yuvası Stadyumu, Mısır’dan Gize Piramitleri, Fransa’dan Eyfel Kulesi, Amerika’dan Empire State, İstanbul’dan Boğaziçi Köprüsü’nün de bulunduğu binlerce sembolik yapı yer aldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle