Akmeşe Özel Öğrencilerle Buluştu

31 Aralık 2022 11:47
Akmeşe Özel Öğrencilerle Buluştu

Alime Paşa Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret eden Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, özel öğrencilerle bir araya geldi. Akmeşe, “Özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin aldığı hizmet önemlidir” dedi.

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Özel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürümüz Fırat Sarıkaya ile birlikte Alime Paşa Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Özel eğitim öğrencilerimizi sınıflarında ziyaret eden Akmeşe, enstrüman çalan öğrencilere eşlik etti, oyunlarına katıldı ve birlikte keyifli zamanlar geçirdi. Otizm spektrum bozukluğu olan öğrencilerin aktivitelerine de katıldıktan sonra duyu bütünleme odalarını gezerek atölyeler hakkında bilgi aldı. Duyu bütünleme atölyelerindeki el-göz koordinasyonu, ışık tepki ölçümü odalarını ve ev ortamında ne gibi etkinlikler yapılabileceğini gösteren örnek daireyi inceleyen Akmeşe, buradaki materyalleri de kullanarak çalışmaları deneyimledi.

Öğretmenlerle bir araya gelen ve yapılan çalışmaları dinleyen Müdürümüz Akmeşe; özel eğitim gereksinimi duyan öğrencilerin aldığı hizmetin çok önemli olduğunu vurgulayarak velilerin bu süreçte daha aktif rol alması gerektiğini ifade etti. Yaptıkları çalışmalar ve gösterdikleri büyük özveriden dolayı öğretmenlere de ayrı ayrı teşekkür etti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle