Akmeşe, Mte Değerlendirme Toplantısı’na Katıldı

10 Ağustos 2022 09:28
Akmeşe, Mte Değerlendirme Toplantısı’na Katıldı

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe Ankara’da gerçekleştirilen, “Mesleki Ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı”na katıldı.

Yalova Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Ankara'da 81 ilin millî eğitim müdürü ve mesleki ve teknik eğitimden sorumlu yöneticileriyle Mesleki Ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı’nda bir araya geldi. Akmeşe daha sonra, Millî Eğitim Bakan Yardımcıları Sadri Şensoy, Petek Aşkar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm genel müdürlerini ziyaret etti. Burada Yalova’nın eğitim durumu hakkında bilgiler veren Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, 2021-2022 eğitim öğretim yılının değerlendirilmesi, 2022-2023 eğitim öğretim yılında yürütülecek çalışmalar, Çevre Dostu 1000 Okul Projesi ile 10.000 Okul Projesi kapsamında yürütülen faaliyetler, köy ve benzeri yerleşim yerlerinde açılacak okullarla ilgili yapılan planlamalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Akmeşe, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in özellikle altını çizerek belirttiği okul öncesi eğitim, mesleki eğitim ve eğitimde fırsat eşitliği konularına değinerek eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek için köy yaşam merkezlerinin açılmasının büyük önem arz ettiğini söyledi. Bir Anadolu Projesi olan Köy Yaşam Merkezlerinin Yalova’da bir örneği olması planlanan Kirazlı Köy Yaşam Merkezi 13 bin metre karelik bahçe alanıyla her yaştan insanımızın faydalanabileceği bir faaliyet merkezine dönüşeceğini belirtti.

19 okul için ödenek talep edildi
Okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen "Temel Eğitimde 10 BinOkul Projesi"nde Yalova’dan 19 okulula ödenek talep edilmesi, e-sınav, ölçme değerlendirme merkezi ile Pictes birimlerinin Kaşgarlı Mahmut MTAL eski binasına taşınıp orada faaliyette bulunacağı ve diğer okullarda yapılan ve yapılacak olan bakım, onarım ve tadilat ve güçlendirme işleri görüşüldü.

Bakandan destek sözü
Yalova’da eğitim ve öğretim başlamadan bütün ihtiyaçların giderileceği sözünü alan Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Yalova’da gerçekleşecek olan tüm yatırımlarda himayelerini ve desteklerini esirgemeyeceğini belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e, tüm bakan yardımcılarına ve genel müdürlere teşekkür ederek şükranlarını arz etti.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle