Akmeşe İlçelerdeki Okulları İnceledi

16 Ağustos 2022 10:06
Akmeşe İlçelerdeki Okulları İnceledi

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, ilçelerdeki okulları gezerek 2022/2023 Eğitim ve öğretim yılı hazırlıklarını yerinde denetledi.

Yalova genelinde 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe hafta sonu mesaisinde Çiftlikköy, Altınova ve Çınarcık ilçelerindeki kurumlarda devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

İlk olarak Taşköprü Belde Belediyesi tarafından yapılan ve Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokolle hizmete açılacak olan anaokulunu ziyaret eden Akmeşe, ardından Şehit Muhammet İslam Altuğ Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Aksa Fabrikası tarafından yaptırılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatında incelemelerde bulundu. Şehit Teğmen Talha Bahadır adına açılacak olan ve yapımı süren ortaokul inşaatını da ziyaret eden Akmeşe okulun tamamlanan bölümlerini gezerek, çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Çiftlikköy'den Altınova'ya geçen Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, burada ilk olarak Altınova Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek ders kitap dağıtımları hakkında bilgi aldı. Daha sonra Altınova Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatını gezen ve çalışmaları yerinde inceleyen Akmeşe, son olarak Altınova Hürriyet Ortaokulu’nda inceleme gerçekleştirdi.

Buradan Çınarcık ilçesine geçen Akmeşe yapımı sona eren ve 12 Eylül'de hizmete açılarak öğrencilerini kabul edecek olan Teşvikiye Cumhuriyet Ortaokuluna ait binada incelemelerde bulundu. Akmeşe Çınarcık Halk Eğitimi Merkezi ile Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek her iki kurumdaki eğitim öğretim faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı. Çınarcık programı, Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve Akşam Sanat Okulu ziyareti ve burada yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alınması ile tamamlandı.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

vatandaş

16 Ağustos 2022 13:32
Sayın müdür keşke sorsaymış üç aydır inşaatı bitirmek için ne yaptınız......