Akmeşe Atatürk İlkokulu Binasını Gezdi

08 Ağustos 2022 10:19
Akmeşe Atatürk İlkokulu Binasını Gezdi

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, yapımı devam eden Atatürk İlkokulu yeni binasını ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldı.

Yalova’nın en köklü okullarından birisi olan Atatürk İlkokulu modern bir binaya kavuşuyor. Bu kapsamda İDO karşısında yer alan eski Meteoroloji Müdürlüğü arazisinde yer alan alanda yapılan okul 2022/2023 eğitim ve öğretim yılında hizmete girecek. Bu kapsamda Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe de okulda incelemelerde bulundu. Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ile birlikte okulun yeni binasına giden Akmeşe, inşaatı yapan firma yetkililerinden bilgiler aldı. Sınıfları tek tek gezerek denetleyen Akmeşe planlanan sürede okulun tamamlanmasını istedi.

Atatürk İlkokulu yeni hizmet binası tamamlandıktan sonra Yalova Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü tarafından yapılacak olan denetlemeler sonrasında devralınarak Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilecek.

Atatürk İlkokulu eski binası ise yıkılarak bu alan Yalova merkezinde nefes almaya imkan sağlayacak bir yeşil alana dönüştürülecek. Yeşil alanın altına ise bir katlı yeraltı otoparkı inşa edilmesi düşünülüyor. Bu sayede ilin otopark sorununa da çare üretilecek.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle