“Ak Parti’den Kimse YTSO Başkanlığına Aday Değil”

06 Ekim 2022 10:09
“Ak Parti’den Kimse YTSO Başkanlığına Aday Değil”

AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar düzenlediği basın toplantısı ile YTSO’da hiçbir şeye aday olmadığını dile getirdi.

AK Parti yönetim kurulu üyesi hiçbir kimsenin de YTSO Başkanlığı ve meclis başkanlığına aday olmadığını dile getiren Bağatar, YTSO Başkanı Tahsin Becan ve Yakup Koçal’ı da sert bir şekilde eleştirdi.

YTSO seçimleri için geri sayımın başladığı şu günlerde gündemde konuşulan bir çok konuya cevap vermek adına bir basın toplantısı gerçekleştiren AK Parti Yalova İl Başkanı ve YTSO Meclis Başkanı Muğlim Bağatar, önemli açıklamalarda bulundu. Sözlerine odaya bu dönemde görev yapan tüm yöneticilere teşekkür ederek başlayan Bağatar, “Aşağı yukarı 4 yıldır, YTSO’da arkadaşlarımızla birlikte görev yaptık. Artık bu görev süremizin sonuna yaklaşıyoruz. 22 Ekim’de YTSO’nun seçimlerini gerçekleştirecek ve önümüzdeki dönemin yönetimini oluşturacağız. Seçimlere katılan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. Bu 4 yıllık süre içerisinde de beraber görev yaptığımız yönetim kurulunda ve meclisteki arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.  YTSO bu dönem içerisinde yeni bir hizmet binasına taşındı. Önümüzdeki dönemde de Yalova’mız büyüyor ve gelişiyor, yeni ve faydalı hizmetlere imza atmalarını temenni ediyorum” dedi.

“AK Parti’den kimse başkanlığa aday değil”
Bağatar konuşmasında YTSO’da hiçbir kademeye aday olmayacağını da söyledi. AK Parti yönetiminden kimsenin YTSO Başkanlığı ya da Meclis Başkanlığı adaylığının söz konusu olmayacağının altını çizen Bağatar, “Ben önümüzdeki dönemle ilgili olarak YTSO’da hiçbir yere aday değilim. Siyaseten bir vazifemiz var. AK Parti grubu olarak da bizim arkadaşlarımızdan hiç kimsenin böyle bir başkan ya da meclis başkanlığı adaylığı yoktur. YTSO aşağı yukarı 36 meclis üyesinden oluşuyor. Yani 75 ile 100 kişi arasında meclis üyeliği için bir yarış yaşanacaktır. Bu 75 kişilik ekibin içerisinde de bizim arkadaşlarımızdan da 5-6 kişinin olması son derece normaldir. Ama bunu siyasi polemik haline getirmek doğru bir yaklaşım değil. Burası YTSO ve burasının tamamen siyasetten bağımsız olması gerektiğini düşünüyorum. Elbette destek verdiğimiz ve içerde faydalı olacaklarına inandığımız arkadaşlara olan desteğimiz de tamdır” diye konuştu.

“Mason yapılar gibi toplantılar bir yere varamazsınız”
Bu esnada Yakup Koçal ile ilgili yöneltilen bir soruya da cevap veren Bağatar, “Yakup Koçal şehrimizin siyaseti ve iş hayatında zaman zaman etkisi olan, emeği geçen kişiler. Onlara teşekkür ediyoruz. Ama bazı şeyleri tadında bırakmak lazım. Bizler de dahil görev yapıyoruz. Bunu işleri aşırıya kaçırdığınızda kamuoyu nezdinde de tartışılır hale geliyorsunuz. Ben kendilerinin düşüncesini bilmiyorum. Benim de kulağıma bazı şeyler geliyor. Buna bir örnek vermek isterim; onların ekibi ile çalışan bir arkadaş mevcut meclis üyesi arkadaşlarımızdan birisini ziyaret ederek, ‘ Biz YESO başkanlığını kazandık. YESOB Birlik seçimlerini abilerimiz organize etti onu da kazandık, YTSO seçimleri de bizim kontrolümüzde geçecek. Sonrasında Yalova’yı biz ve abilerimiz yönetecekler’ gibi sözler söylemiş. Hoş bir söylem değil. Bu şehirde yaşayan herkesin kendi aklı ve fikri var. Herkesin hür oy kullanma hakkı var. Kimse kimsenin çırağı değil. Biz dendiğinde birlik, beraberlik ve ortak akıl ile bir ekip olması lazım. Böyle Mason yapılar gibi gizli kapılar ardında toplanıp, gizli toplantılarla bir şeylere yön vermek isteyenler varsa yanlış yoldalar. Yalova’da zamanında bunun örneklerini çok gördük” dedi.  

“CHP’den istifa edip AK Parti’ye geçme sözü verdi”
YTSO Başkanı Tahsin Becan’ın da geçen seçimde başkanlık için AK Parti’ye geçme sözü verdiğini belirten AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, “Bence ilimize ve odamıza yararı dokunacak herkese tüm siyasiler de destek veriyorlardır. Ben şahsım adına net söylüyorum. Ben YTSO’ya yakışan başarılı tüm arkadaşlarımıza parti ayrımı yapmadan destek vermekten yanayım. Odaya siyaseti sokuyorlar diyenlere de sormak lazım. Geçen dönem başkan olurken kimler siyasileri araya soktu. Kimler AK Parti Genel Merkezi’ni aradı. Yeminler havada uçuşmuş. O dönemki il başkanımız Yusuf Ziya Öztabak’ı arayıp Tahsin Becan’ın bir talebi var. CHP’den istifa edeceği ve oda seçimleri bitince de AK Partiye geçeceğini ve rozet takacağını söylediler. Bu anlamda da mecliste çoğunluğun sağlanması için yardımcı olmamızı istediler. Bizde destek verdik Tahsin Becan başkan seçildi. Ama ardından kendisine hatırlattığımızda hep öteledi ve sonra da unuttu galiba” şeklinde konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle