Afrin Ve Doğu Guta’ya 3 Tır Dolusu Yardım

Afrin Ve Doğu Guta’ya 3 Tır Dolusu Yardım

Yalova İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) Yardım Derneği tarafından Afrin ve Doğu Guta’ya gönderilmek üzere hazırlanan yardım tırı düzenlenen törenle Suriye’ye uğurlandı.

Yalova Atatürk Stadyumu karşısındaki alanda gerçekleşen uğurlama töreninde Yalova İHH Yardım Derneği Başkanı Sabri Kan, bir açıklama yaptı. Doğu Guta’da yaşananlara değinen Kan, “Doğu Guta bölgesindeki muhaliflerin kontrolündeki son nokta olan Duma ilçesine zehirli gaz içerikli kimyasal silah saldırısı düzenlendi. Saldırıda 78 sivil yaşamını kaybetti. Duma’da hali hazırda 100 bin kişi abluka altında yaşıyor. Aynı şeyler Afrin için de yapılacaktı” dedi. Suriye’ye yönelik insani yardımların devam ettiğini ifade eden Kan, şöyle devam etti, “Doğu Guta ve Afrin’de ki masum insanlara göndereceğimiz bu 3 tırın içinde özellikle çocuklara yönelik temel ihtiyaç malzemeleri var. Bir tırımızı sadece süt ile doldurduk. Bir tırımızın da unu var. Diğerinde de çocuk bezi, bisküvi, konserve yiyecek, hijyen setleri, giyim, ayakkabı ve temel gıda kolilerimiz var. Tırların yüzde 90’ı Yalovalı bir hayırsever tarafından karşılandı. İsminin açıklanmasını istemeyen kardeşimizin hayrına bugün hepimiz Allah katında şahidiz. Rabbim ahrette de bu şahitliğimizi pekiştirsin”

Yapılan konuşmanın ardından tırlar okunan dualarla uğurlandı. Yalova İHH Yardım Derneği tarafından toplam 41 tır Suriye’ye gönderilmiş oldu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle