AFAD Simülasyon Tır’ı Yalova’da

AFAD Simülasyon Tır’ı Yalova’da

Afet Eğitim Yılı etkinlikleri kapsamında Yalova’ya gönderilen AFAD Simülasyon Tır'ı vatandaşlara deprem ve afetler konusunda bilinçlendiriyor. Ayrıca Tır’da vatandaşlara deprem anı da simüle edilerek yaşatılıyor.

AFAD Başkanlığı tarafından Yalova’ya gönderilen deprem simülasyon Tırı ile afet farkındalık eğitimleri devam ediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının Afet Eğitim Yılı ilan edilmesi ile ülkemizde bir “afet refleksi” oluşturabilmek amacı ile yurt genelinde başlatılan çalışmalar Yalova’da da tüm hızıyla devam ediyor

Yalova İl AFAD Müdürlüğüne gönderilen deprem simülasyon aracı ile vatandaşlara gerçeğe en yakın deprem tecrübesi yaşatılarak, bu sayede afet anında doğru refleks oluşturmak amaçlanıyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda kapılarını açan AFAD Simülasyon Tır'ı ile vatandaşlara ulaşılarak afet farkındalık teorik eğitimi verildi. Daha sonrasında ise uygulamalı eğitim verildi. Eğitimler sırasında, deprem ve afetlerde ilk 6 saat çok önemli olduğuna vurgu yapılarak neler yapmaları konusunda bilinçlenmeleri sağlandı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle