ADP Kapsamında Yüz Yüze Görüşmeler Başlıyor

ADP Kapsamında Yüz Yüze Görüşmeler Başlıyor

Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından il genelinde telefon ve online görüşmeler olarak sürdürülen Aile Danışmanlığı hizmeti yeniden yüz yüze olarak yürütülmeye başlanıyor.

Normalleşme süreci kapsamında bir adım daha hayata geçiriliyor. Pandemi sürecinde telefon ve online görüşmeler olarak sürdürülen Aile Danışmanlığı hizmeti de normalleşiyor. Yüz yüze danışmanlık hizmeti maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek, 01 Temmuz 2020 tarihnden itibaren tekrar başlayacak. Aile bütünlüğünü korumak ve güçlendirmeye amacıyla hayata geçirilen Aile Danışmanlığı Hizmeti, Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve sosyal hizmet merkezlerimizde görev yapan danışmanlar aracılığıyla ücretsiz sunuluyor. Yalova Genelinde çok sayıda vatandaşa bu hizmet ücret alınmaksızın verildi.

Öte yandan koruyucu ve önleyici hizmetler bağlamında ASDEP personelleri ile gerçekleştirilen hane ziyaretlerine de 01 Temmuz’dan itibaren tekrar başlayacak. Hane ziyaretleri gerekli sağlık şartlarına dikkat edilerek yapılacak.  ASDEP kapsamında fert, aile ve toplumu etkileyen sorun, ihtiyaç ve riskler ASDEP personeli aracılığıyla yapılan hane ziyaretlerinde belirleniyor. İhtiyaç duyan fert ve aileler sosyal hizmet ve yardımlar ile diğer kamu hizmetlerine yönlendiriliyor. Öte yandan, vatandaşların pandemi psikolojisi ile baş etme becerilerini kazanabilmeleri için verilen psikososyal destek hizmeti de Bakanlık tarafından verilmeye devam edecek.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle