AÇSH’den 2020 Yılında 35 Milyon TL’lik Yardım Yapıldı

AÇSH’den 2020 Yılında 35 Milyon TL’lik Yardım Yapıldı

Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, sosyal ekonomik destek ve evde bakım desteği olmak üzere yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara toplamda 34 milyon 979 bin 328 TL yardım yapıldığını duyurdu.

Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü 2020 yılını da oldukça yoğun bir çalışma temposunda geçirdi. Özellikle pandemi şartları altında ezilen dar gelirli vatandaşlar kurumun yardımlarıyla adeta nefes aldı.  Kurumun 2020 yılı sosyal ekonomik destek ve evde bakım desteği yardımlarını açıklayan Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin yardımların 2021 yılında da hız kesmeyeceğini belirtti. Laçin yapılan yardım kalemleri ve miktarlarını ise şu şekilde açıkladı; “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak bizler, özellikle önleyici ve koruyucu hizmetler kapsamında Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) çerçevesinde saha taramaları yapmakta, yoksulluk sorunun ve ilişkili olduğu diğer sorunları çözebilmek amacıyla çalışmalarını sürdürmekteyiz. Bu kapsamda, Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak;

2020 yılı için ASDEP personelleri tarafından 3600 hane ziyareti gerçekleştirilmiş, sosyo-ekonomik yoksunluk içerisinde olan ailelerin tespiti yapılarak desteklenmeleri için gerekli tedbirler alınmıştır.

Okul öncesi çocuklar için ailelerine, 733 TL, İlköğretim öğrencileri için ailelerine, 1100 TL, Ortaöğretim öğrencileri için ailelerine, 1173 TL, 5395 sayılı kanun çerçevesinde kurumlarımızdan ayrılan ve iş bekleyen ihtiyaç sahipleri için 733 TL olmak üzere toplamda 360 aile için Sosyal Ekonomik Destek yardımı yapılmaktadır. Yine ilimizde Engellilikleri nedeniyle yardıma ihtiyaç duyan ve yoksullukla mücadele eden 1639 engelli birey için kişi başı 1.544,61 TL ödeme gerçekleştirilmektedir.

Sonuç olarak Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak 2020 yılı için sosyal ekonomik destek ve evde bakım desteği olmak üzere 34.979.328,00 TL halkımıza yardımda bulunulmuştur”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle