Acar’dan 7. Balkan Oyunları Güreş Turnuvasına Destek

05 Ağustos 2022 09:27
Acar’dan 7. Balkan Oyunları Güreş Turnuvasına Destek

Kendisi de eski bir güreşçi ve şampiyon olan Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, Yalova’da düzenlenen 7. Balkan Oyunları Güreş Turnuvası’nı izledi. Acar, Yalova Güreş İl Temsilcisi ve BALGÖÇ Başkanı Lütfü Özgür’ü de düzenlenen turnuvadan dolayı kutladı.

Türk sporuna ve özellikle de ata sporumuz Güreş’e verdiği desteklerle takdir toplayan Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, Yalova’da gerçekleştirilen. Balkan Oyunları Güreş Turnuvası’nı izlemek için 90. Yıl Spor Salonu’na gitti. Acar’ı salona gelişinde Yalova Güreş İl Temsilcisi ve BALGÖÇ Başkanı Lütfü Özgür ve Türkiye Güreş Federasyonu Serbest Güreşten Sorumlu Asbaşkanı Ali Kayalı karşıladı. Turnuvayı izlemeye geldiği için Avar’a teşekkür eden, Yalova Güreş İl Temsilcisi ve BALGÖÇ Başkanı Lütfü Özgür, “Başkanımız da eski bir güreşçidir. Güreşe verdiği destekler ortada. Kendisi yıllarca ter döktüğü minderlere ve güreş sporuna şimdi hizmet veriyor. Termal Belediyespor bünyesinde oluşturulan güreş takımları başarıları ile göz dolduruyor. Kısa bir süre önce İtalya’nın Roma kentinde gerçekleşen U17 Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda Termal Belediyesporlu 3 kadın güreşçi ülkemize Dünya üçüncülüğü getirdi. Bunlar başkanımızın güreşe olan destekleri sayesinde gerçekleşiyor. Bizim de her zaman yanımızda olan ve desteğini esirgemeyen başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Atasporumuz olan Güreş’e desteğinin her zaman süreceğini ifade eden Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar ise birçok ülkeden gelen sporcuları Yalova’da buluşturan böylesi önemli bir turnuvayı düzenlediği için Yalova Güreş İl Temsilcisi ve BALGÖÇ Başkanı Lütfü Özgür’ü kutladı.
Acar, ayrıca, Türkiye Güreş Federasyonu Serbest Güreşten Sorumlu Asbaşkanı Ali Kayalı ile de bir süre sohbet ederek istişarede bulundu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle