Acar Afet Gönüllüsü Oldu

Acar Afet Gönüllüsü Oldu

2021 yılının Türkiye Afet Eğitim Yılı ilan edilmesi sonrasında harekete geçen Yalova AFAD Müdürlüğü Termal Belediyesi’ni ziyaret etti.

 Ziyarette kendisine hediye edilen yeleği giyen Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, “Afet Gönüllüsü” oldu.  

AFAD Müdürü Doğan Tonçer, bu yılın Türkiye Afet Eğitim Yılı ilan edilmesi sonrasında ziyaretlerini sürdürüyor.  Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar’ı makamında ziyaret eden Tonçer, Türkiye Afet Eğitim Yılı ve bu kapsamda yapılan çalışmalarla Afet Gönüllülük Sistemi hakkında bilgiler aktardı. Ziyaretler ve AFAD Gönüllülük Sistemi hakkında bilgiler veren Tonçer, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatları ile 2021 yılı ‘Türkiye Afet Eğitim Yılı’ olarak belirlenmiş olup, tüm illerimizde ‘Afet Eğitim Seferberliği’ başlatılmıştır. Türkiye Afet Eğitim Yılı çerçevesinde, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve özel kuruluşlarla işbirliği içerisinde illerde valilerimiz, ilçelerde ise kaymakamlarımızın koordinesinde, afet farkındalığının artırılması ve yaygınlaştırılması amacıyla eğitim faaliyetleri, yapılmaktadır. AFAD gönüllülerinin afet öncesinde ve sonrasında ihtiyaç duyulan alanlarda yetiştirilerek afetin her evresinde etkin şekilde çalışması sağlanacak ve böylece toplum afet ve acil durumda daha dirençli hale getirilecektir. AFAD Gönüllük sistemine kayıt işlemleri e-devlet üzerinden yapılmaktadır” dedi.

Ardından Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar kendisine hediye edilen AFAD tarafından hazırlanan Afet Gönüllüsü Yeleği’ni giydi. Afet Gönüllüleri saflarına katılmış olmanın onur ve mutluluğunu hissettiğini ifade eden Acar, “Afetler ülkemizin bir gerçeği. Bundan korkmak yerine bununla yaşamayı öğrenmek zorundayız. Gerekli önlemleri almalıyız. En önemlisi ise toplumu afetlere karşı bilinçlendirmeliyiz. İl ve ilçelerimizde depreme dayanıklı konutla üretmeli ve deprem riski taşıyan binaları da Kentsel Dönüşümle yenilemeliyiz. Bu anlamda biz de Termal Belediyesi olarak üzerimize düşenleri yerine getiriyoruz, getirmeyi de sürdüreceğiz. Afetlere karşı bilinçlenmiş ve güvenli bir ilçe olmak adına AFAD’la koordineli bir çalışma ortaya koyacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle