9 Okula Kalite Belgesi

03 Kasım 2022 10:29
9 Okula Kalite Belgesi

Milli Eğitim Bakanlığı Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimince onaylanan TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgeleri, Yalova’da bulunan 9 okulun yöneticisine İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe tarafından takdim edildi.

Yalova’da 9 okul birden kalite belgesi almaya hak kazandı. İldeki eğitim kalitesinin yükseltilmesi anlamında da büyük önemi olan bu belgeler Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerine teslim edildi. Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe belgeleri, Termal Fen Lisesi Müdürü Cihat Cem Akıncı, Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Müdürü Avni Çelik, Vilayetler Birliği Hafize Sakız Anaokulu Müdürü Nefise Yılmaz, Orgeneral Selahattin Risalet Demircioğlu Ortaokulu Müdürü Yılmaz Yıldız, 75. Yıl Ziya Gökalp İlkokulu Müdürü Kartal Tekin, Aydede Anaokulu Müdürü Yasemin Aybar, Kaytazdere Anaokulu Müdürü Hatice Barutçu, Altınova Ayhan Cahit Gülan Kızılay Anaokulu Müdürü Sibel Çaça ve Çiftlikköy Şehit Muhammed İslam Altuğ İmam Hatip Lisesi Müdürü Metin Bedir'e teslim etti. Törende ayrıca İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Koordinatörü Serkan Yavaşçaoğlu ile Kalite Yönetim Sistemi Baş Denetçisi Hakan Kurar da hazır bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Akmeşe burada okul müdürlerine de hitap etti. Akmeşe, bu yıl ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 45001 İSG Yönetim Sistemi belgesi alan okullarımızın idarecileri ile bu konuda çalışma yapan ekip üyelerini tebrik ederek sözlerine başladı. Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Birimi tarafından yürütülen bir proje ile ilimizde her okul türünden en az birinde TS EN ISO 9001 ve TS ISO 45001 sistemini bir arada kurmak ve işletmek üzere başlatılan çalışmaların sonuç verdiğini söyledi. Okullarda gözle görülür iyileşmelerin olduğunun altını da çizen Akmeşe, yapılan çalışmaların bir okul güzelleştirme çalışması olmadığını ancak en iyisini hak eden öğrencilere daha kaliteli eğitim ortamları sunmanın bir yolu olduğunu dile getirdi. Yalova’da birçok alanda olduğu gibi bu alanda da öncü olduğu belirten Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, 156 kurumu olan bir il için alınan 16 belgenin Türkiye ortalamasının çok üstünde bir sayı olduğunu ancak önümüzdeki dönemde kalite belgeli okullarımızın sayısını arttırma konusunda çalışmalara devam edileceğini ifade etti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle