61 Yıl Önce Termal Kaplıcaları


Yalovalı için bir zamanlar Cumartesi ve Pazar günleri oldukça önemli günlerdir. Öncelikle Her Yalovalı mutlak Cumartesi pazarına çıkar, alışverişlerini yapar, Pazar günleri de dinlenmek, eğlenmek

Yalovalı için bir zamanlar Cumartesi ve Pazar günleri oldukça önemli günlerdir. Öncelikle Her Yalovalı mutlak Cumartesi pazarına çıkar, alışverişlerini yapar, Pazar günleri de dinlenmek, eğlenmek amacıyla Termal Kaplıcalarına giderdi. Pazar sabahı oldu mu.

Şimdi ki, Ziraat Bankasının olduğu yerde bulunan Minibüs duraklarında başlayan kuyruk, İş Bankasının önüne kadar uzardı. Ve tüm bu kuyrukların tek bir nedeni vardı. Termal Kaplıcalarına gitmek. Termal Kaplıcaları o dönemler halka yüzüne dönük olan tesislerdi. Mangalınızı hazırlar, ateşinizi yakar, pikniğinizi yapardınız.

Ve hemen hemen bir çok kişinin mangal yapmasına rağmen o dönemler tek bir orman yangınına rastlamazdınız. Çünkü, O dönemler yaşadığı kenti seven insanların yurduydu Yalova. İşte o günlerden kalma bu fotoğraf 1946 yılında çekilmiş. 4 Yalovalı genç kız 1946 yılının Yalova’sında objektife böyle poz verirken, modern yaşam tarzını benimsedikleri görülüyor.
Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle