54 Araç Trafikten Men Edildi

20 Kasım 2023 09:04
54 Araç Trafikten Men Edildi

Yalova İl Jandarma Komutanlığı Trafik ekiplerince 13-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen denetimlerde 6 bin 335 araç kontrol edildi,

375 cezai işlem uygulandı, 9 sürücü belgesi alındı, 54 araç trafikten men edildi. Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, denetimlerin artarak devam edeceğini belirtti.

Yalova Valiliği talimatı ile Yalova Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekipleri il merkezi, ilçe ve beldelerde servis ve yolcu minibüsleri üzerinde denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Bu çerçevede belirtilen kurallara uymayan araçlar hakkında yasaların öngördüğü cezai işlemler uygulanıyor. Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, yaptığı açıklamada, trafik denetimlerinin vatandaşların can ve mal güvenliği için önemli olduğunu vurgulayarak, “Trafik kurallarına uymayan, araçlarında eksiklik bulunan, sürücü belgesi olmayan, alkollü veya uyuşturucu madde kullanan sürücülere karşı denetimlerimizi arttıracağız. Trafikte seyreden araçların teknik yeterliliklerini, sürücülerin ehliyetlerini, emniyet kemeri, hız sınırları, cep telefonu kullanımı gibi konuları kontrol ediyoruz. Trafikte saygılı, dikkatli ve kurallara uyan sürücüler olmamız gerekiyor. Trafik kazalarının önlenmesi için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini istiyoruz.” dedi.
Denetimlerde 6 bin 335 araç kontrol edilirken bu araçlardan 375 cezai işlem uygulandı. 9 sürücünün ehliyetine el konulurken, 54 araç ise trafikten men edildi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle