37 Öğrenci Ve 30 Öğretmen Yurtdışı Programlara Katıldı

19 Ekim 2022 09:19
37 Öğrenci Ve 30 Öğretmen Yurtdışı Programlara Katıldı

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Erasmus+ Akreditasyon Programı çerçevesinde 37 öğretmen ve 30 öğrenciyi çeşitli ülkelerde gerçekleştirilen İşbaşı Gözlem, Yapılandırılmış Kurs ve Grup Öğrenci Hareketliliklerine gönderdi.

Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Erasmus+ Akreditasyon Programı 2021 dönemi kapsamında İşbaşı Gözlem, Yapılandırılmış Kurs ve Grup Öğrenci Hareketlilikleri devam ediyor. 2021 bütçe dönemi kapsamında 19 farklı okuldan toplamda 37 öğretmen ve 30 öğrenci etkinliklere katıldı. Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Birimi Projeler Ekibi tarafından koordine edilen çalışmalarda yılsonuna kadar farklı ülkelere geziler sürecek.

Erasmus+ Nedir?

Erasmus+ 2021-2027 yılları arasında uygulanan eğitim, gençlik ve spor alanlarını kapsayan Avrupa Birliğinin hibe programıdır. Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır. Erasmus+ Programının 2021-2027 yılları için tüm Avrupa'daki bütçesi 28,4 Milyar Avro'dur. Erasmus+ Programı kapsamında desteklenen faaliyetler temel olarak 3 Ana Eylem (Key Action, KA) ve 1 Özel Eylem altında toplanmaktadır.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle